fot. tiktok/zerowastecartel
in

Płyn do płukania tkanin z trzech składników. Zrobisz go w 5 minut i oszczędzisz pieniądze

Wielu z nas nie wyobraża sobie prania bez użycia płynu do płukania. Jest to nieodzowny artykuł, po który często sięgamy, aby nadawać naszym ubraniom przyjemny zapach i miękkość. Niestety, kupowanie konwencjonalnych produktów tego rodzaju może okazać się kosztowne i powodować szybkie opróżnienie portfela.

Na szczęście istnieje prosty sposób, aby samodzielnie przygotować ekologiczny i ekonomiczny środek, który nada naszym ubraniom równie piękny zapach, co preparaty dostępne w drogeriach.

Domowy płyn do płukania tkanin

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje sposobów na bardziej ekologiczne i oszczędne życie. Nie inaczej jest w przypadku artykułów gospodarstwa domowego, takich jak płyn do płukania. Pora przedstawić pewien trik, który w ostatnim czasie podbija całą sieć!

W viralowym filmiku udostępnionym na TikToku przez zerowastecartel, poznajemy inspirującą historię TikTokerki, która podzieliła się swoją niezwykłą ekologiczną przygodą. Jak się okazuje, kobieta lata temu postanowiła odciąć się od sklepowych płynów i przejść na własnoręcznie przygotowane środki. Dziś tworzy swoje własne, ekologiczne odświeżacze, które nie tylko są skuteczne, ale również oszczędzają portfel i środowisko.

W swojej rewolucyjnej recepturze potrzebuje jedynie trzech prostych składników, które zamieniają codzienną czynność prania w coś niezwykłego.

1,5 szklanki soli epsom, pół szklanki sody oczyszczonej i 20-30 kropli olejków eterycznych to magiczne trio, które przekształca zwykłą pralkę w oazę świeżości. Po dokładnym wymieszaniu tych składników, TikTokerka przenosi je do szczelnego pojemnika, który chroni aromatyczne esencje.

Teraz ten domowy środek jest gotowy do użycia przy każdym praniu. Wystarczy dodać 2-3 łyżki tego ekologicznego eliksiru do bębna pralki, a ubrania będą odświeżone i pachnące!

Obejrzyj wideo poniżej!

@zerowastecartel Make your laundry smell fresher than ever with this DIY Laundry Scent Booster hack! You can customize it to whatever scent you want so it’s perfect for any season – tip: use lavender for your bedsheets to sleep in a nice, calming scent! #laundryhack #zerowastehack #sustainability #sustainablehack #zerowaste #laundrytips #laundrytipsandtricks #sustainablehouse #cleaninghack #cleaningtips ♬ original sound – ZeroWasteCartel