in

Domowe triki na lśniącą toaletę. Bez chemicznych detergentów, w kilka minut!

Czyszczenie toalety jest jednym z tych zadań, które chcemy wykonywać jak najszybciej i najskuteczniej. Co jednak zrobić, gdy sklepowy środek nie spełnia naszych oczekiwań lub niespodziewanie go zabraknie? Oto kilka sprawdzonych, domowych sposobów na błyszczącą toaletę.

Ocet i olejki eteryczne – naturalne połączenie

Niezawodny ocet w połączeniu z kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego (np. lawendowy lub z drzewa herbacianego) to doskonałe rozwiązanie na kamień. Wystarczy wymieszać je w proporcji 1:1 i zaaplikować na zabrudzone miejsca za pomocą atomizera. Po chwili przetrzeć szczotką i spłukać.

Cola – nie tylko do picia

Niektórzy przysięgają na skuteczność coli w usuwaniu kamienia z toalety. Wystarczy wlać ją do muszli, pozostawić na kilka godzin lub na noc, a następnie przetrzeć szczotką i spłukać. Kwas fosforowy zawarty w coli pomaga w rozpuszczeniu kamienia.

Proszek do prania – nie tylko dla ubrań

Niewiele osób wie, że proszek do prania może być idealnym środkiem do czyszczenia toalety. Jak to zrobić? Po spłukaniu wsyp pół szklanki proszku przeznaczonego do białego prania do muszli, zamknij klapę i poczekaj około 15 minut. Składniki w proszku rozprawią się z kamieniem i brudem. Wystarczy potem przetrzeć szczotką i spłukać.

Skórka z cytryny – naturalny środek czyszczący

Skórki z cytryny można wykorzystać do czyszczenia toalety. Wystarczy nabrać nieco pasty z sody oczyszczonej na skórkę cytryny i przetrzeć nią wnętrze muszli. Poza skutecznym działaniem czyszczącym, metoda ta pozostawia przyjemny, cytrusowy zapach.

Soda oczyszczona i kwasek cytrynowy – dynamiczny duet

Połączenie 1/3 szklanki sody oczyszczonej z 1/4 szklanki kwasu cytrynowego tworzy reakcję, która doskonale radzi sobie z kamieniem. Wsyp mieszankę do muszli, poczekaj, aż powstanie piana, pozostaw na pół godziny, a następnie spłucz.

Mając pod ręką te domowe sposoby, nie musisz się martwić o brak gotowego detergentu czy też o szkodliwe dla środowiska chemikalia. Czysta, lśniąca toaleta jest teraz w zasięgu ręki!