fot. freepik.com
in

Niezawodny sposób na muchy. Kosztuje grosze, a działa lepiej niż sklepowe środki

Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na muchy oprócz sklepowych środków? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden z nas. Jak się okazuje, pomysłów nie brakuje i niejednokrotnie mogą okazać się one o wiele bardziej pomocne i przede wszystkim nienadwyrężające naszego portfela!

O jakich trikach mowa? Czy pomogą nam się pozbyć much w zaledwie kilka chwil? Będziecie zaskoczeni!

Domowe sposoby na muchy

Nie ma wątpliwości co do tego, że muchy, gdy tylko wpadną do naszego domu, potrafią wyjątkowo uprzykrzyć życie! Jak rozwiązać ten problem? Z pomocą przychodzi nie tylko lep!

Potrzebna jest woda, strunowy woreczek i kilkugroszowe monety, aby zapomnieć o muchach. Co należy zrobić?

Wystarczy wrzucić monety do woreczka, zalać je wodą i zamknąć. Taka pułapka nadaje się do zawieszenia na okno lub drzwi balkonowe. Będzie stanowić to ogromną przeszkodę dla much. Mieniące się monety posłużą za świetny dezorientujący środek.

Oprócz tego możemy przygotować także domowy środek na muchy. Potrzebny będzie do tego ocet jabłkowy z niewielką ilością wody, a także parę kropel olejku eterycznego – najlepiej, jeśli będzie to olejek waniliowy lub lawendowy. Mieszamy składniki i przelewamy do butelki z atomizerem. Na koniec wystarczy spryskać i przetrzeć powstałą substancją parapety i kuchenne blaty.

Niezastąpione w odstraszaniu much mogą okazać się także rośliny – lawenda, bazylia, mięta pomogą nam uporać się z tym problemem. Możemy postawić je na parapetach. Oprócz tego, że odstraszą muchy, będą służyły także za piękną ozdobę.

Podziel się tymi pomysłami z innymi!