in

Hamuje wypadanie i pobudza wzrost włosów. Domowa wcierka hitem sieci.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z problemem wypadających włosów, a kosmetyki drogeryjne nie przynoszą pożądanych efektów, powinieneś skorzystać z pewnego banalnego sposobu, a mianowicie… przygotowania domowej wcierki!

Wystarczy zaledwie kilka prostych składników, które prawdopodobnie znajdziesz w swojej kuchni. Marzenie o zdrowych, pięknych włosach jest w zasięgu twojej ręki! Czego będziesz potrzebować? Znamy szczegóły.

Domowa wcierka na wypadające włosy

Jesień to pora roku, która wymaga od nas tego, byśmy w sposób szczególny zadbali o swój organizm. Dotyczy to również naszych włosów. Potrzebują one odżywienia, a jeśli zależy nam na tym, by rosły i wyglądały naprawdę pięknie, powinniśmy skorzystać z domowych wcierek. Ich efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania każdego.

Jedną z najpopularniejszych wcierek, którą przygotujemy samodzielnie, jest domowa wcierka z pokrzywy. Dzięki niej możemy spodziewać się wysypu „baby hair”. Do jej przygotowania potrzebne nam będą liście pokrzywy – należy je zagotować, a gdy się ostudzą, wetrzeć przygotowaną miksturę w skórę głowy.

Podobne działanie zapewni nam chociażby kozieradka. Jedyne, co musimy zrobić, to zalać wrzątkiem jej zmielone nasiona, po 15 minutach odsączyć miksturę i ostudzony wywar wetrzeć w nasze włosy.

Niezastąpiona może okazać się także wcierka z soku z cebuli. Dzięki niej możemy pozbyć się łupieżu i opóźnić pojawienie się siwych włosów. Jak przygotować taką wcierkę? Zetrzyj cebulę na tarce i wyciśnij z niej sok, po czym wetrzyj go w skórę głowy i wymasuj. Ze względu na przykry zapach wcierki lepiej jest stosować ją na noc, kiedy nie zamierzamy już nigdzie wychodzić.

Podziel się tymi sposobami z innymi!

Źródło: buzz.gazeta.pl