in ,

Nie wiesz, jaki jest stan twojego zdrowia? Pracę organów możesz sprawdzić w domu – wystarczy 1 minuta!

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest sprawdzanie, czy z naszym zdrowiem wszystko w porządku. Ale wielu ludzi ma w głowie tę świadomość, nic z tym nie robiąc. Nie chodzą do lekarza na kontrolę i nie wykonują podstawowych badań raz na jakiś czas.

Czy mogą znaleźć inny sposób na to, aby skontrolować swój stan zdrowia? Okazuje się, że tak. I to bez wychodzenia z domu! Jakby tego było mało, ,,domowa kontrola” zajmie zaledwie minutę. Aby ją przeprowadzić, trzeba udać się do kuchni i działać!

Jak przeprowadzić kontrolę stanu zdrowia w domu?

Pierwszym krokiem jest zebranie nalotu z języka łyżeczką, zwilżając go przy tym śliną.

Owijamy łyżkę foliową torebką i umieszczamy na minutę pod silnym dopływem światła – może to być słońce lub lampka. Czekamy minutę i spoglądamy znów na łyżkę.
 

Jeżeli łyżka będzie czysta, jest to znak, że z naszym zdrowiem prawdopodobnie wszystko jest w porządku. Możemy również skontrolować jej zapach – jeśli pachnie śliną, oznacza dobry stan zdrowia.
 
A co, jeśli jednak pachnie inaczej, a na łyżce widzimy plamki?
 
Jeśli zapach na łyżce jest intensywny i nieprzyjemny, może oznaczać kłopot z płucami albo z żołądkiem.
Jeśli jest słodki – może być oznaką cukrzycy, a jeśli pachnie amoniakiem – może wskazywać na problemy z nerkami.
 
Pojawienie się na łyżce białych lub żółtych plam, oznacza dysfunkcje tarczycy. Fioletowe plamy – zapalenie oskrzeli, słabe krążenie krwi, wysoki poziom cholesterolu. Pomarańczowe – chorobę nerek, natomiast białe – zakażenie układu oddechowego.
 
Warto jednak mieć na względzie, że metoda ta w ostatecznym rozrachunku nie zastąpi wizyty u lekarza. Może nas tylko wstępnie poinformować o pewnych kwestiach zdrowotnych.
 
Podziel się tą metodą ze swoimi bliskimi.

Źródło: 5minutdlazdrowia.pl, brightside