in

Samotna matka sama wybudowała domek o powierzchni 18,5m² – Jego wnętrze zachwyca każdego!

Wystarczył rok, aby życie Michelle „MJ” Boyle diametralnie się zmieniło. Kobieta wynajmowała niewielki dom w Sherwood w stanie Oregon i płaciła miesięcznie czynsz w kwocie 1300$.

Nie zarabiała wiele. Pracowała w kawiarni i wszystkie pieniądze przeznaczała na czynsz i jedzenie. Nie miała już z czego odkładać oszczędności. Starała się znaleźć tańsze mieszkanie, ale niestety jej się to nie udało. Mieszkała wtedy z dziećmi i nie mogła przecież iść z nimi pod most.

W pewnej chwili jednak wszystko zaczęło się zmieniać. Dzieci dorosły i wyprowadziły się od matki. Nadszedł ten moment, kiedy Michelle postanowiła wywrócić swoje życie do góry nogami. Za wszystkie oszczędności, jakie udało jej się odłożyć przez lata, wybudowała piękny, malutki dom. Pozwoliło jej to nie tylko znacznie obniżyć miesięczne wydatki, ale też zacząć odkładać oszczędności na emeryturę.

Jak tego dokonała?
Wszystko zaczęło się od szukania informacji na temat małych domków. Znalazła osoby, które sami budują swoje niewielkie azyle, ponieważ lubią żyć ekologicznie i tanio. Dzięki ich poradom
Michelle samodzielnie zbudowała swój dom za niewielkie pieniądze i w końcu mogła wyprowadzić się z wynajmowanego domu.

Wynajmowany dom, za który płaciła 1300$ miał 3 pokoje i salon. Jej obecny dom ma tylko 18,5m2. Za wszystkie opłaty kobieta płaci teraz jedynie 65$ miesięcznie. Najwięcej kosztuje ją wynajęcie działki. Co ciekawe, w ta niską kwotę wlicza się także rachunek za prąd, bieżącą wodę oraz Wi-Fi!

Michelle przyznaje, że własnoręcznie zbudowany dom to ogromnie satysfakcjonująca rzecz, jaką może zrobić człowiek. Kobieta nie tylko sama wybudowała dom, ale była też jego projektantką.

Wszyscy, którzy odwiedzają Michelle są zachwyceni jego wnętrzem. Na poniższym zdjęciu znajduje się przytulna kuchnia, w której kobieta kocha gotować.

Wszystko, co się w niej znajduje pochodzi z lat 40. i 50-tych. Michelle przyznaje, że doprowadzenie sprzętów do świetności zajęło jej 2 lata.

W środku domku znajdują się także schodki, które prowadzą do uroczej antresoli. To miejsce relaksu, w którym kobieta odpoczywa i czyta książki.

To miejsce naprawdę zachęca do leżenia z książką.

Z salonu poprowadzone są kolejne schody.

Na górze znajduje się sypialnia.

Salon prezentuje się niezwykle efektownie. Pomimo małej przestrzeni, kobieta znalazła miejsce na wszystko. Salon akurat jest udekorowany na nadchodzące święta. Patrząc na wnętrze i wyposażenie, ciężko uwierzyć, że ten dom ma jedynie 18,5m2.

Łazienka też jest w pełni wyposażona.

W domu znalazło się miejsce także na garderobę!

Domek szczególnie uroczo prezentuje się zimą. Kto nie chciałby tu zamieszkać?

Gratulacje dla Michelle. Niewiele osób potrafiłoby własnymi rękami wybudować tak cudowny dom! Tak bardzo spodobało jej się budowanie maleńkiego domku, że wciąż poszerza swoją wiedzę na ten temat. Planuje w przyszłości zająć się budową podobnych domów i wynajmowanie ich innym.

Jak myślisz, kto z Twoich znajomych chciałby zamieszać w takim domku? Udostępnij artykuł na Facebooku, jeśli Ty też chciałbyś mieć taki dom.

Fotografie: facebook.com