in

Wystawiono na sprzedaż pozornie zwyczajny dom. Gdy klienci weszli do piwnicy, stanęli jak wryci.

Któregoś razu wystawiono na sprzedaż dom w miasteczku Guildhall w stanie Vermont w Stanach Zjednoczonych. Spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem. Powodem nie była atrakcyjna cena czy też historia budynku, ale niezwykły sekret, który skrywała piwnica nieruchomości.

Nie ma wątpliwości co do tego, że wielu z nas tak właśnie wyobraża sobie swój wymarzony dom: duży, w rustykalnym stylu, cztery sypialnie, dwie łazienki, drewniane podłogi, wysokie sufity, ładny ogród i spokojna okolica. Kosztuje on po przeliczeniu 600 tysięcy złotych. Internauci są nim zachwyceni jednak z zupełnie innego powodu. Co takiego skrywa dom?

Niesamowita tajemnica pięknej nieruchomości

Dom został wybudowany w 1880 roku i na początku był lokalnym aresztem. Na górze znajdowały się biura policjantów, a w podziemiach byli osadzeni. Był on też jednocześnie mieszkaniem strażnika i jego rodziny.

Mieszkańcy miasteczka mogli czuć się bezpiecznie dzięki siedmiu celom, które umieszczono w piwnicach. Dzięki nim w okolicy panował spokój.

W 1969 roku nieruchomość przekształcono w zwyczajny dom mieszkalny zamieszkiwany przez coraz to nowych lokatorów. Pomieszczenia były poddawane remontom, ale piwnicy nikt nie zamierzał ruszać.

„Więzienie po prostu sobie tam było. Przez lata mieszkalna część domu była wielokrotnie remontowana, celi natomiast nikt nie ruszał, toteż pozostały w zasadzie nietknięte. Nadal mają kraty i pełne wyposażenie, Co prawda wszystko już trochę zniszczył upływ czasu, więc nie nadaje się do użytku, ale stanowi część domu” – tłumaczy Jennifer Allen, agentka nieruchomości.

Właścicielka domu podkreśliła przy okazji, że pomimo tego, iż było tam kiedyś więzienie, nie ma co się bać o zjawiska paranormalne. Nikt nie skarżył się nigdy na dziwne odgłosy lub nietypowe sytuacje, których nie dałoby się wyjaśnić.

„Jest tam parę elementów o historycznej wartości, których nie sposób usunąć, ale jeśli ktoś chce, może wyjąć kraty i prycze, i urządzić wnętrze według własnego pomysłu. Miejsca wystarczy spokojnie dla całej rodziny” – zachęca pracownica biura nieruchomości.

Internauci są pod wielkim wrażeniem tego zabytkowego miejsca. A co wy o nim sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Interia