in

Zbudował pełnowymiarowy dom z klocków Lego – Jego wyjątkowe wnętrze robi wrażenie!

Dzieciaki kochają klocki, a sukces Lego polega na tym, że są niezwykle trwałe pomysłowe i wprowadzają więcej kształtów niż zwykłe sześciany.

Niektórzy nigdy z nich nie wyrastają. Swoją fascynację kontynuują w zabawach ze swoimi dziećmi, ale są i tacy, którzy biorą udział w konkursach Lego lub budują z nich tak nieprawdopodobne rzeczy jak… prawdziwe domy.

Tak jak James May – jeden z prezenterów popularnego również w Polsce programu „Top Gear”.

Jak sam przyznał podczas luźnego spotkania ze znajomymi zastanawiali się, co zrobiliby z wystarczająco dużą ilością klocków.

To wtedy padł pomysł pełnowymiarowego domu wybudowanego ze służących dzieciom do zabawy, klocków.

James potrzebował 3,3 milionów klocków i aż 1000 ochotników, chętnych do budowy.

James wierzył, że ten wyjątkowy projekt może spełnić ważną funkcję, stać się w przyszłości galerią, domem dziecka lub obiektem kolekcjonerskim.
 

Nie wszystko poszło po jego myśli
 
„Jesteśmy rozczarowani faktem, że May nie skonsultował się z nami w tej sprawie, ponieważ nasi producenci mogliby sporo doradzić w sprawie budowy takiego budynku.” – mówi Martin Williams, dyrektor ds. marketingu w firmie Legoland.
 
Tymczasem James nie zadbał o pozwolenia i projekt mimo, że budynek wymagał ogromnego nakładu pracy wielu ludzi i mógłby spełniać walory budynku użytkowego, gdyby był wykonany zgodnie z prawem. Teraz nie miał na to szans.
 

 
James podjął rozmowy z Legolandem, które były jedyną szansą na ocalenie budynku przed rozbiórką. Niestety okazało się, że koszt przeniesienia budynku wyniósłby 50 000 funtów i okazał się zbyt wysoki.
 
Budynek nie uniknął rozbiórki
 

 
Klocki z rozbiórki przekazano na cele charytatywne.