in

Oddali ojca do domu spokojnej starości i ukryli kamery. Gdy odtworzyli nagranie, nie wierzyli własnym oczom.

Ludzie przebywający w domu spokojnej starości z pewnością nie chcieliby, aby opiekował się nimi ktoś nieodpowiedzialny i oschły. Potrzebują kogoś, kto zapewni im bezpieczeństwo i w miarę możliwości wszystko to, czego potrzebują.

Ale jak to zazwyczaj bywa – nie wszystkie osoby pracujące to osoby na właściwym miejscu.

Zdarzają się przypadki, gdzie ktoś jest oschły dla starszej osoby i nie traktuje jej z szacunkiem, a co gorsza – zaczyna ją wykorzystywać. W końcu starszy człowiek się nie obroni i nie powie nikomu, co złego może dziać się w domu spokojnej starości.

Po udarze 89-letni Hussein Younes nie miał już tyle siły co kiedyś. Jego samodzielność praktycznie nie miała racji bytu – potrzebował opieki i to stałej. Rodzina mężczyzny postanowiła, że lepiej będzie, jeśli zajmie się nim ktoś odpowiedni, kto będzie o niego dbał przez cały czas i posiadał doświadczenie.

Syn Husseina, 51-letni Salim, pewnego razu dostrzegł jednak, że coś jest nie tak i prawdopodobnie nie traktują jego taty tak, jak myślał. Mężczyzna miał na ciele siniaki i liczne rany. Kiedy syn powiadomił o tym personel domu opieki, stwierdzili oni, że ojciec musiał upaść i tego nie zauważyli. Salim jednak nie uwierzył w ich słowa.

Postanowił, że odkryje prawdę. Umieścił w pokoju taty ukrytą kamerę. To, co zobaczył, przerosło jego podejrzenia. Czuł, że bardzo źle postąpił, oddając tatę do domu opieki. Bardzo tej decyzji żałował. Nie spodziewał się, że zostanie on tak potraktowany przez ludzi, którzy mieli się nim opiekować…

Rodzina 89-latka nie zamierzała tak tego zostawić. Przeciwko domowi spokojnej starości od razu wniesiono pozew.

Okazało się, że opiekunowie krzyczeli na mężczyznę, obrażali go i dosłownie rzucali go na wózek inwalidzki. Zbulwersowana rodzina postanowiła, że opublikuje nagranie z kamery, aby pokazać tę okrutną prawdę.
 

 
Personel został zwolniony – całe szczęście. Ale wciąż nie możemy uwierzyć w to, że ludzie są zdolni do takich zachowań, do tego pracując jako opiekun.
 
Tego nagrania nie powinny oglądać osoby bardzo wrażliwe.
 

 
Podzielcie się tym artykułem ze znajomymi!
 
Źródło: Mlive