in ,

Dom tej rodziny dosłownie pękł na pół – powód jest niewiarygodny. Przerażające wideo obiegło już całą sieć

W sieci co jakiś czas pojawiają się nagrania, które po prostu mrożą krew w żyłach. Aż ciężko uwierzyć, że to, co na nich widzimy, miało miejsce w rzeczywistości. Tego nagrania z pewnością nie zapomnimy na długo – przedstawia ono dom pęknięty na pół w najzimniejszym regionie na Ziemi, jakim jest Jakuck.

Mieszkańcy usłyszeli trzask, a kiedy zobaczyli, co jest jego przyczyną, osłupieli z przerażenia. Ludzie, którzy mieszkali w pękniętym domu, nie wiedzą, co robić. Choć służby ratownicze zabezpieczyły budynek, takie sytuacje jak ta mogą się zdarzać.

Jak to możliwe, że dom pękł na pół?

Jakuck to stolica Jakucji, która słynie z tego, że nie ma zimniejszego miejsca na Ziemi zamieszkałego przez ludzi. Aktualnie na całym świecie możemy zaobserwować upały, jednak ich skutki w tamtym miejscu są porażające. Wszystko możemy zobaczyć na nagraniu.

W Syberii przez upały doszło do topienia się najwyższych warstw wiecznej zmarzliny. Budynek, który był zbudowany na ich powierzchni, rozpadł się na oczach mieszkańców.

„Późną nocą usłyszeliśmy głośny trzask i szybko wybiegliśmy przed dom – mówił jeden z mieszkańców wspominający zdarzenie. Wszyscy byli przerażeni, nikt nie spodziewał się, że coś takiego może się wydarzyć. Budynek został niezwłocznie zabezpieczony przez służby ratownicze, które pojawiły się na miejscu.”

Wzrost temperatur bardzo zagraża tamtejszym mieszkańcom i ich domom – z pewnością nie skończy się na tym jednym budynku, który możemy zobaczyć na nagraniu. To, co widzimy, powinno nas utwierdzić w przekonaniu, że trzeba dbać o środowisko i wspólnymi siłami nie dopuścić do tego typu sytuacji.

Obejrzyj to przerażające nagranie poniżej i podziel się nim ze znajomymi:

Źródło: Wirtualna Polska