in

Dom na sprzedaż wyglądał całkiem normalnie. Gdy klienci weszli do środka, nie dowierzali własnym oczom

Dom w Middlesex w Wielkiej Brytanii został wystawiony na sprzedaż i z zewnątrz wyglądał całkiem zwyczajnie, ale w środku skrywał w sobie coś niespotykanego. Jeśli nie jesteś fanem jasnych kolorów, lepiej odwróć teraz wzrok.

Kilka lat temu nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za około 600 000 dolarów. Nikt nie miał pojęcia, że kryje ona w sobie tak gigantyczną tajemnicę. W końcu jedynymi śladami fioletu w zasięgu wzroku były kwiaty bzu posadzone przy drzwiach. Jednak w środku wszystko było fioletowe… dosłownie W-S-Z-Y-S-T-K-O!

Ludzie z całego świata byli zszokowani nietypowym wystrojem wnętrza, gdy zdjęcia nieruchomości zostały udostępnione w sieci.

Fioletowy był kolorem najbardziej kojarzonym z rodziną królewską od czasów cesarzy rzymskich. Jest nadal używany przez brytyjską rodzinę królewską i inne rodziny królewskie w Europie jako ceremonialny kolor na specjalne okazje.

W Europie i Ameryce fioletowy jest kolorem najbardziej kojarzonym z próżnością, ekstrawagancją i indywidualizmem. Wśród siedmiu grzechów głównych reprezentuje próżność.

Jest to kolor tradycyjnie używany w celu przyciągnięcia uwagi. W parapsychologii mówi się, że ludzie z fioletowymi aurami kochają rytuały i ceremonie.

Ci, którzy lubią kolor fioletowy, mówili, że to dom marzeń. A inni, że to najbardziej brzydkie wnętrze, jakie kiedykolwiek widzieli. Ale przecież każdy ma inny gust.

Na tyłach domu znajduje się piękny ogród z nieskazitelną architekturą oraz brukowanym tarasem. Na zewnątrz jedyne ślady fioletu pojawiają się w wiązkach ozdobnych bzów.

A Tobie jak podoba się taki wystrój?

Źródło: littlethings.com, Zdjęcia: Rightmove