in

Wybudował dom na drzewie. Wygląda niepozornie ale gdy zobaczysz wnętrze, będziesz chciał tam zamieszkać!

Jako dziecko każdy zapewne marzył o posiadaniu własnego domku na drzewie. W wielu filmach i kreskówkach amerykańskie dzieci miały na drzewach swoje bazy i miejsce do przesiadywania z kolegami. Któż im nie zazdrościł?

I chociaż większość takich domków miała dość prostą budowę i nie były zbyt urodziwe, to mimo wszystko były one marzeniem każdego dziecka. Przyznaj, że nawet dzisiaj chętnie posiedziałbyś w takim domku z dobrą książką i kawą.

O krok dalej poszła brytyjska firma Blue Forest Luxury Tree Houses. Tworzy produkcję domków na drzewie w luksusowej odsłonie. I domki te z pewnością nie są przeznaczone jedynie dla dzieci. Firmę założyli dwaj kenijscy bracia – Andy i Simon Payne. Oboje wychowali się na łonie natury i brakowało im tego w zimnej Anglii. Swój biznes opierają na budowie ślicznych domków, który będzie współgrał z naturą i jednocześnie był w pełni funkcjonalny. W takim domku można z powodzeniem zamieszkać na stałe. Co ciekawe, nie tylko wygląd zewnętrzny tych domków zapiera dech w piersiach: wnętrza są jeszcze lepsze!

Andy i Simon podzielili się rolami w biznesie. Andy zajmuje się budową, a Simon marketingiem i PR. Jak sami mówią: „jeśli wyobraziłeś sobie domek na drzewie, Andy z pewnością znajdzie sposób aby go wybudować!”

Firma Blue Forest Luxury Tree Houses działa prężnie od 2003 roku.

Ich projekty stworzone są na podstawie wyobrażeń i wymagań klientów. Często też proponują własne rozwiązania, które zazwyczaj wszyscy ochoczą akceptują.

Cena za taki domek jest dość wysoka. Za najłatwiejsze projekty bracia wystawiają rachunek na przynajmniej 100 000 zł. Realizacja projektu trwa zazwyczaj 3-4 miesiące.

Ceny jednak zazwyczaj są dużo wyższe, ponieważ klienci mają spore wymagania.

Domki z zewnątrz wyglądają zachwycająco, ale to nic w porównaniu z tym, co możemy zastać w środku.

Widziałeś kiedyś piękniejsze wnętrze w domku na drzewie?

Jak widać budowa domku na drzewie nie kończy się jedynie na postawieniu ścian.

Wnętrza są niezwykłe i dopasowane do potrzeb i stylu klientów.

Zgodnie z wymaganiami klientów, nie każdy z tych domków zostaje wybudowany do celów mieszkalnych.

Wielu właścicieli restauracji i hoteli zgłasza się po projekt domku na drzewie, aby przyciągnąć klientów. Nas zachwycił domek na drzewie zastępujący biuro:

Kto nie chciałby pracować w takim miejscu?

Chodząc do takiej szkoły nikt nie uciekłby z lekcji.

Spójrzcie też na to studio do jogi:

To ogromne wnętrze również znajduje się na drzewie – stworzono z niego hotelowy bar.


 
To oczywiście nie wszystkie projekty wykonane przez braci Payne.
 

 
Na braci czeka mnóstwo innych projektów, które będą dla nich wyzwaniem.
 

 
Wraz z doświadczeniem przychodzą im do głowy coraz trudniejsze i ciekawsze pomysły.
 

 
A co najlepsze, wcale nie trzeba mieć w ogrodzie ogromnego dębu, aby móc stworzyć wymarzony domek. Firma poradzi sobie z budową na nawet małym drzewku, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo.
 

 
Wielkość tych domków ogranicza tylko metraż Twojej działki.
 

 
Chciałbyś zamieszkać w takim domku? Pokaż je swoim znajomym!