in ,

Facet widzi myszy na swoim podwórku – ale zamiast sięgnąć po pułapkę, buduje im wioskę

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś mysz w domu lub choćby w jego pobliżu, prawdopodobnie od razu zacząłeś myśleć o tym, jak się ich pozbyć.

Ale nie miłośnik zwierząt, Simon Dell. Kiedy on zauważył kilka myszy na swoim podwórku w Wielkiej Brytanii pomyślał: „chciałbym zrobić im zdjęcia”. Jedyny problem polegał na tym, że nie sposób zatrzymać myszy wystarczająco długo, aby zrobić jej zdjęcie.

Tak więc wpadł na pomysł, który zawojował media społecznościowe i internet, ponieważ pokazał te małe stworzenia w zupełnie nowym świetle.

Fotograf przyrody z Sheffield stworzył wioskę, w której myszki mogły zamieszkać, dzięki czemu przyłapał je w uroczych ujęciach.

Simon mówi, że dwie myszy, które nazwał George i Mildred, tak bardzo pokochały swoją nową wioskę, że wprowadziły do niej swoją rodzinę!

Simon zbudował wioskę ze starych owoców, warzyw i różnych przedmiotów z domu.

George i Mildred mają nawet małe dziecko, zwane Mini.

Simon bardzo przywiązał się do tej uroczej rodziny i nawet pomyślał o zagrożeniu ze strony pobliskich drapieżników, które mogłyby im zaszkodzić.

„Wiedząc, że koty są tuż za ogrodzeniem, pomyślałem, że dam im trochę więcej bezpieczeństwa, więc zebrałem trochę kłód i zrobiłem z nich stos.”


 
Dla wielbicieli mysiej rodziny Simon wydał kalendarz z jej zdjęciami.
 
„Myszy są bardzo ufne i wiedzą, że nie zamierzam ich skrzywdzić. Kocham naturę, więc cieszę się, że mogę żyć razem z takimi słodkimi stworzeniami.”
 

 
Wygląda na to, że Mildred chyba zaszła w ciążę, a biorąc pod uwagę, że myszy mogą mieć nawet 14 dzieci, Simon będzie musiał zbudować więcej domów dla swoich futrzastych przyjaciół.
 

 
„Myszy wciąż tu są i żyją szczęśliwym życiem. Teraz jest zima, więc dni są krótsze i rzadziej wychodzą. Gdy robi się ciemno, trudno je zobaczyć. Jednak widzę, jak wychodzą w ciągu dnia po jedzenie, po którym nie ma śladu już następnego ranka. Oddałem im także garść piór ze starej poduszki, które zabrały do swoich łóżek, dzięki temu utrzymują ciepło w te zimne zimowe noce w Wielkiej Brytanii.”
 

 
Cóż za wspaniały sposób na zaopiekowanie się dzikimi zwierzątkami i dzielenie się cudownymi ujęciami wyraźnie szczęśliwych myszy, żyjących w prawdziwym luksusie.
 

 
Podziel się koniecznie tą historią ze wszystkimi fanami dzikiej przyrody.