in

Dołeczki na dole pleców posiada wielu ludzi. Ale tylko garstka wie, jakie mają prawdziwe znaczenie

Nasze organizmy przepełnione są różnymi dziwactwami, które sprawiają, że nie ma drugiego takiego samego ciała jak nasze. Rzecz jasna, są pewne cechy, które dziedziczymy od naszych rodziców, ale one także się różnią. Mają mniejszą siłę, jednak nie sprawia to, że są mniej ważne. Tak naprawdę większość tych cech może świadczyć o tym, jaki jest nasz ogólny stan zdrowia i jakie mamy możliwości. Czasem z niektórych nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Dołeczki Wenus – czym są?

Dobrym przykładem na to są dołeczki, które mieszczą się u dolnej partii pleców. Mało osób ma pojęcie o tym, że mogą one wiele znaczyć. Wiedzieliście, że mają swoją nazwę? Mówi się o nich ,,dołeczki Wenus”. Te dołeczki przekazują nam nasze mamy.

Oficjalne opisy medyczne potwierdzają, że krótkie więzadła, które rozciągają się pomiędzy skórą a kręgosłupem i miednicą tworzą właśnie te wgłębienia.

Dołeczki Wenus – Co tak naprawdę oznaczają?

Uważane są za atrakcyjne i, co ciekawe, mogą przynieść nam korzyści seksualne! W wielu źródłach znajdziemy stwierdzenie, że kobiety posiadające dołeczki nie mają większego problemu z tym, żeby osiągnąć orgazm. Jednak mimo wielu opinii tego typu, dowodów jako takich niestety nie ma.

Za sprawą tych zalet stoi położenie i kształt kości wspomnianych wcześniej części ciała. To, jak są one ułożone, przyczynia się do lepszej cyrkulacji krwi oraz mocnymi mięśniami w okolicach dolnej części kręgosłupa, co pociąga za sobą lepszą satysfakcję seksualną.

Dołeczki występują zdecydowanie częściej u kobiet niż u mężczyzn!
 

Ćwiczenia

Jeżeli nie posiadasz takich dołeczków, nie martw się! Okazuje się, że możesz je wypracować samemu. Kiedy systematycznie zaczniemy wyginać plecy w łuk, będziemy robić tzw. deskę, bardzo prawdopodobne, że dołeczki po pewnym czasie się pojawią. Warto także wykonywać ćwiczenia wielostawowe, które wzmacniają i stabilizują całe ciało, a są to ćwiczenia typu martwy ciąg, hip trust oraz przysiady.
 
Koniecznie podziel się tą ciekawą informacją z bliskimi!