in

Można dostać dodatkowe 6240 złotych! Niewiele osób o tym wie, znamy szczegóły.

Dodatkowe pieniądze z ZUS-u czekają na emerytów. Wystarczy spełnić kilka warunków, aby je otrzymać. Aktywni zawodowo seniorzy mogą liczyć nawet na dodatkowe ponad 6 tys. złotych. Lepiej znać szczegóły!

Niewielu Polaków wie o istnieniu tego ciekawego rozwiązania, dlatego warto się z nim zapoznać. Każdy dodatkowy pieniądz się przyda, ponieważ wydatków nigdy nie brakuje. Jeśli jesteś osobą, która nadal dorabia, aby otrzymać pieniądze od ZUS-u lub jest nią ktoś z twoich bliskich, musisz wiedzieć, że dzięki przepisom zawartym w rządowej tarczy antykryzysowej, można ubiegać się o zastrzyk gotówki.

Możesz dostać nawet 6 tys. złotych

ZUS znalazł rozwiązanie dla tych, którzy zamierzali przejść na emeryturę, ale plany popsuł im COVID-19. Każdy, kto szedł do urzędu z takim zamiarem, może liczyć na to, że dostanie dodatkowe pieniądze. Mowa o tzw. emeryturze wstecz.

Przyznawanie takich dodatków do emerytur zostanie uznane nie wcześniej niż od 1 marca 2020 roku. Wnioskodawca musi wskazać odpowiednią datę, od której emerytura miała być wypłacana. Każda taka osoba otrzyma wyrównanie w chwili wpływu pierwszej transzy emerytur.

“Zakładając, że ZUS przeliczy wysokość emerytury na 2 tys. zł, to senior otrzyma kolejne 6 tys. zł” – czytamy na fakt.pl.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Wniosek o emeryturę wsteczną trzeba złożyć do 30 dni po dniu ustania epidemii w Polsce. Warto być na to przygotowanym i nie zapomnieć, że możemy skorzystać z czegoś takiego.

Każdy senior, który dorabia do emerytury, prowadząc swoją firmę lub pracując na umowie o dzieło lub zlecenie może ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Wynika to z faktu, że każdy pracownik w wyniku pandemii dostaje postojowe.

Seniorzy, których majowy przychód spadł o 15 proc. w porównaniu z kwietniem, otrzymają pieniądze. Ci, którzy są zatrudnieni na kontrakcie, którego wypłata wynosi mniej niż 1300 złotych, otrzymają tyle, ile w nim zostało zapisane. Osoby wykonujące obowiązki na umowie wycenionej w kwocie wyższej niż 1300 złotych, mogą liczyć na 2080 złotych.

Na dodatkowe pieniądze możemy liczyć aż trzykrotnie. Warto z tego skorzystać!