in

Do 1500zł miesięcznie za darmo od rządu nawet przez pół roku – Trzeba spełnić tylko trzy warunki.

Nie da się ukryć, że oprócz zdrowia głównym zmartwieniem Polaków w czasie pandemii są pieniądze. Wielu już teraz zastanawia się, z czego będzie żyć.

Państwo cały czas stara się oferować wsparcie – od 1 lipca być może będziemy mogli ubiegać się o dodatkowe pieniądze w kwocie 1500 złotych. Wystarczy spełniać trzy warunki.

Pieniądze dla pokrzywdzonych przez pandemię

Ci, którzy najbardziej ucierpieli finansowo przez koronawirusa mogą ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia – jeśli parlament zaakceptuje projekt, rząd od 1 lipca zaoferuje dodatkowe 1500 złotych dla takich osób.

Jak informuje portal RMF24, osoba, która jest w kryzysie finansowym, będzie mogła złożyć wniosek o dopłatę do czynszu. Rząd zaoferuje pokrycie maksymalnie 75% jego wartości, ale nie będzie to kwota większa niż 1500 złotych. Będziemy musieli spełnić trzy warunki, aby otrzymać pieniądze.

Wniosek o dopłatę do czynszu będziemy mogli składać w gminie.

Każdy, kto zechce skorzystać z tej formy pomocy, powinien wystąpić o przyznanie dodatku mieszkaniowego do Urzędu Miasta (bądź MOPS) na podstawie obowiązującej ustawy o dodatkach mieszkaniowych. Ma to być pomoc dla osób wynajmujących mieszkania. Kwota maksymalna to 1500 złotych, wypłacane przez okres pół roku.

Jakie warunki trzeba spełnić?

 
Aby móc ubiegać się o dodatkowe pieniądze należy spełnić trzy warunki:
– Tytuł prawny do lokalu: najem, podnajem, spółdzielcze prawo.
– Dochód na osobę w gospodarstwie jednoosobowym do 175 proc. najniższej emerytury – w 2020 r. jest to 2.100 zł brutto, a w wieloosobowym 125 proc. – 1.500 zł brutto (gdy dochód jest wyższy, nadwyżka obniża dodatek o tę kwotę).
– Normatywny metraż: dla samotnej osoby do 35 mkw., dla dwóch 40, trzech – 45, czterech – 55, pięciu – 65 mkw.
 
Dodatkowe pieniądze na czynsz z pewnością przydadzą się każdemu. Czekamy na decyzję parlamentu, mając nadzieję, że projekt dojdzie do skutku.

Źródło: RMF24, eska.pl