fot. freepik.com
in ,

Rodzice mają czas tylko do 30 listopada. Chodzi o dodatkowe pieniądze, lepiej się pospieszyć

Polacy nie mają już dużo czasu. Tylko do końca listopada można składać wnioski o 300 plus dla ucznia. Jeśli ktoś przegapi tę datę, będzie to możliwe tylko w jednym przypadku – jeśli dziecko powyżej 20. roku życia dostanie orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Jak się okazuje, cały czas pojawiają się nowi chętni w związku ze świadczeniem. Do tej pory przeznaczono na ten cel ponad 1,3 mld zł na łącznie 4,4 mln dzieci.

„Ponad 175 tys. wniosków na 245,7 tys. uczniów złożyli rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego, a na ich konta trafiło niemal 71,8 mln zł” – przekazała Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodatkowe pieniądze

O środki finansowe można starać się w ramach programu „Dobry Start”. Rodzice mogą je dostać raz w roku. Mowa o kwocie 300 zł na zakup wyprawki szkolnej. Świadczenie przysługuje uczniom w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Wnioski można składać tylko elektronicznie – przez platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub też portal Emp@tia.

Opiekun faktyczny albo prawny dziecka może złożyć wniosek jedynie pośrednictwem portalu PUE ZUS.

We wniosku obok najważniejszych informacji powinien znaleźć się także numer rachunku bankowego, adres mailowy i numer telefonu.

Aby móc uzyskać jakiekolwiek informacje na temat złożonego wniosku, konieczne jest posiadanie profilu PUE ZUS (dotyczy to także informacji o wniosku złożonym przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia). Każda decyzja będzie przekazywana drogą elektroniczną.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl