in

Można dostać ponad 30 tysięcy złotych – trzeba się jednak pospieszyć, termin mija 30 września.

Polacy mogą spodziewać się dodatkowych pieniędzy. Warto wiedzieć, o czym mowa, bo można otrzymać aż ponad 30 tysięcy złotych. Trzeba złożyć wniosek w terminie do końca tego miesiąca – lepiej się pospieszyć.

Kto może ubiegać się o pieniądze?

Pieniądze będą przekazywane osobom poszkodowanym w wyniku pandemii koronawirusa. Nowa forma pomocy zapewni aż 7 tysięcy euro. Rząd przekaże 1,2 mld złotych każdemu, kto poniósł straty. Program zostanie zrealizowany przez Unię Europejską. Z racji tego, że czasu pozostało niewiele, lepiej zająć się tym od razu.

Osoby poszkodowane przez COVID-19 mogą liczyć na dofinansowanie od Unii Europejskiej. Wnioski koniecznie trzeba złożyć do 30 września. Pieniądze będą wypłacane jednorazowo, w formie ryczałtu. Póki co ubiegać się o nie mogą jedynie rolnicy. Wypłaty będą zależne od rodzaju i wielkości produkcji rolnej.

Pierwszych wypłat można spodziewać się już w listopadzie. Maksymalna kwota, jaką otrzymają rolnicy, to 7 tysięcy euro, czyli ponad 30 tysięcy złotych.

Gdzie składać wnioski?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazuje, że w wyniku pandemii koronawirusa najbardziej ucierpiały następujące obszary branży rolniczej: bydło mięsne, krowy, trzoda chlewna, owce, kozy, drób rzeźny i nieśny oraz uprawa roślin ozdobnych. Do tych obszarów pieniądze trafią najszybciej.

Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia dla rolników możemy znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także w biurach powiatowych. W tych miejscach na terenie naszego kraju do 30 września możemy składać wnioski w wersji papierowej lub elektronicznej.

Źródło: Super Express