in ,

Dodatkowe 300 złotych jeszcze we wrześniu? Lepiej się pospieszyć ze składaniem wniosku!

Polacy mają czas na to, aby złożyć wniosek w ramach programu „Dobry Start”, jednak ci, którzy chcą otrzymać pieniądze jeszcze we wrześniu, muszą się pospieszyć. Można otrzymać 300 złotych. Co trzeba zrobić, aby dostać tego rodzaju wsparcie finansowe? Znamy szczegóły.

Warto podkreślić, że jest to jednorazowe świadczenie, które można przeznaczyć na wyprawkę szkolną. Ma stanowić wsparcie dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym.

Świadczenie 300+

Dodatkowe pieniądze przysługują każdemu rodzicowi, niezależnie od dochodów. Są one przeznaczone dla uczniów do 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych.

Aby dostać 300 złotych, należy złożyć wniosek. Jeśli zależy nam na pieniądzach jeszcze we wrześniu, musi on być złożony do końca sierpnia. W przypadku późniejszych wniosków trzeba liczyć się z tym, że pieniądze zostaną wypłacone w ciągu dwóch miesięcy od złożenia dokumentów.

Jak czytamy na gov.pl, wniosek może złożyć „matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka)”.

Nabór wniosków o 300+ wystartował 1 lipca 2022 roku. Przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków, jak i również wypłata świadczeń, należy do obowiązków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

„Wnioski o świadczenie „Dobry Start” można składać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe” – zaznaczono w rządowym komunikacie.

Wnioski online można składać do 30 listopada za pośrednictwem portalu informacyjno-usługowego Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną albo przez portal PUE ZUS.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: o2.pl