in ,

Dodatkowe 200 zł dla emerytów? Można już składać wnioski, jest jeden warunek.

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można dostać dodatkowe 200 zł. Na to wsparcie liczono od wielu lat i w końcu będzie można je otrzymać. Kto z niego skorzysta?

Jak się okazuje, jest ono przeznaczonej tylko dla jednej grupy emerytów. Znamy szczegóły, warto się z nimi zapoznać.

Dodatkowe pieniądze

Nie ma wątpliwości co do tego, że dodatkowe 200 złotych zawsze się przyda. Kto je otrzyma? Mowa o strażakach ratownikach OSP. Szczegóły zostały przekazane w ostatnim czasie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Prawo do tego świadczenia przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych (wymagany bezpośredni udział co najmniej raz w roku) – przez co najmniej przez 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet). Przy naliczaniu okresu czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczych nie jest wymagane zachowanie ciągłości wysługi lat w OSP” – podkreśla MSWiA.

Co należy zrobić, aby móc ubiegać się o to świadczenie? Konieczne jest złożenie wniosku do komendanta powiatowego (miejskiego) PSP, tj. organu przyznającego odpowiadającego siedzibie jednostki OSP, do której należy strażak ratownik OSP.

„Prawo do tego świadczenia przysługuje po osiągnięciu przez mężczyznę 65 roku życia, a przez kobietę 60 roku życia. Świadczenie wypłaca Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA” – przekazuje MSWiA.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl