in

Można dostać nawet 1500 zł. Nowe rządowe wsparcie startuje już 1 grudnia

Polacy mogą spodziewać się kolejnego wsparcia od rządu. Ci, którzy są w potrzebie, już niebawem dostaną kolejne dofinansowanie.
Na co będzie ono przeznaczone i ile będzie wynosić? Znamy szczegóły.

Dodatek elektryczny

Już na początku przyszłego miesiąca w Polsce pojawi się dodatek elektryczny. Będą mogły z niego skorzystać gospodarstwa domowe, które używają energii elektrycznej do ogrzewania.

Kwota, o jaką będzie można się ubiegać, to 1000 zł. Bez wątpienia te pieniądze się przydadzą – co trzeba zatem zrobić, aby je dostać?
Warunkiem otrzymania dodatku jest posiadanie wpisu albo zgłoszenie źródła ogrzewania do CEEB. Poza tym konieczne jest złożenie wniosku o dodatek elektryczny.

Warto także wspomnieć o tym, że ci, którzy w ciągu roku zużywają ponad 5 MWh energii elektrycznej, mogą ubiegać się o 1500 zł.

Gospodarstwa domowe, które mieszkają pod tym samym adresem, muszą być przygotowane na to, że dostaną tylko jeden dodatek elektryczny.

O pieniądze będzie można ubiegać się już od 1 grudnia 2022 roku. Okres składania wniosków o dodatek elektryczny wyniesie dwa miesiące. Będą one rozpatrywane w kolejności zgłoszeń. Pieniądze pojawią się na kontach Polaków do 31 marca 2023 roku.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:wrc.net.pl