in

Ponad 1000 zł miesięcznie dla emerytów? Wiemy, kto otrzyma pieniądze.

Rząd wpadł na pomysł dodatku dla emerytów. Złożonych zostało już 59,4 tysięcy wniosków. Mowa o kwocie ponad 1000 złotych co miesiąc. Jakie warunki trzeba spełnić?

Jak się okazuje, o świadczenie będą mogli ubiegać się rodzice, którzy w sposób szczególny byli skupieni na rodzicielstwie i przy tym rezygnowali z kariery zawodowej, co odbiło się ostatecznie na wysokości ich emerytury. Takich osób nie brakuje. Rząd postanowił przyznać im dodatkowe świadczenie. Znamy szczegóły.

Dodatkowe świadczenie

Na obecny moment rodzice mogą starać się między innymi o 500 plus czy 1000 plus. Są to świadczenia otrzymywane do czasu, aż dziecko nie osiągnie pełnoletności. Teraz pojawi się inny dodatek skierowany do emerytów, którzy będą mogli pobierać go dożywotnio co miesiąc.

Na to świadczenie mogą liczyć jedynie rodziny wielodzietne. Mowa o minimum czwórce potomstwa. Poza tym konieczne jest ukończenie wieku emerytalnego, mieszkanie w Polsce i co najmniej 10-letni ośrodek interesów życiowych w naszym kraju. Niezbędne jest obywatelstwo polskie lub jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Pieniądze dostaną nie tylko matki, ale także ojcowie. Warunek to ukończenie 65 roku życia, śmierć matki lub fakt, że dzieci zostały przez nią porzucone. Dodatek mama 4 plus będzie wynosić tyle, co najniższa emerytura (w 2021 roku to kwota 1250,88 zł brutto).

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: kobieta.gazeta.pl