in

Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki? Szumowski w końcu podał konkretny termin.

Od połowy kwietnia obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Nie ma wątpliwości co do tego, że temat maseczek dzieli ludzi w naszym kraju – możemy zaobserwować wokół siebie zarówno zwolenników, jak i przeciwników ich noszenia.

Na ulicach widać coraz więcej osób, które nie stosują się do tego obostrzenia. Minister Zdrowia postanowił wypowiedzieć się w tej kwestii i przekazał, kiedy obowiązek zostanie zniesiony.

Kiedy będziemy mogli zdjąć maseczki?

Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie, które trapi niemalże wszystkich Polaków. Na dworze robi się coraz cieplej, a noszenie maseczek zaczyna coraz bardziej doskwierać.

,,Być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną” – tłumaczy Łukasz Szumowski dla „Super Expressu”.

Całkiem możliwe, że jeszcze przed wakacjami nie będziemy musieli już zakładać maseczek. Zależy to jednak tylko i wyłącznie od sytuacji związanej z rozwojem pandemii koronawirusa w naszym kraju.

Niektórzy politycy nie stosują się do zaleceń, choć to właśnie oni powinni stanowić wzór do naśladowania dla społeczeństwa i pokazywać, że przestrzeganie zaleceń ma sens. Przykładem, który oburzył całą Polskę, były obchody miesięcznicy pogrzebu Lecha Kaczyńskiego – nie mieli oni na sobie maseczek. Kilka dni temu mogliśmy zobaczyć również szokujące zdjęcia Andrzeja Dudy z wyprawy w Bieszczady czy też zdjęcia Lecha Wałęsy u fryzjera.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku celebrytów. W związku z noszeniem maseczek wielu z nich postanowiło jawnie wyrazić swój sprzeciw. Najwięcej kontrowersji w ostatnim czasie powstało wokół wypowiedzi Edyty Górniak.

,,Albo ktoś tego nie przemyślał, albo jest to po prostu pułapka. Niewiele osób się zastanawia, czy maseczka nas uchroni przed zarazkami, czy zabierze nam resztki zdrowia” – wyjaśnia wokalistka.

Źródło: Super Express