in ,

Do kiedy będzie obowiązek noszenia maseczek? Minister Zdrowia jasno wyraził się w tej kwestii.

Minister Zdrowia podczas konferencji udzielił odpowiedzi na pytania, które z pewnością zadają sobie teraz Polacy. Jedno jest pewne – na razie nie powinniśmy w ogóle myśleć o końcu epidemii. Koronawirus cały czas daje o sobie znać i w najbliższym czasie z pewnością nic się nie zmieni w tym temacie.

Od czwartku Polacy są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Każdy zadaje sobie pytanie, jak długo będzie musiał się do tego stosować? Minister Zdrowia nie pozostawił co do tego żadnych wątpliwości. Odpowiedział krótko i na temat.

,,Jak będzie szczepionka”– mówi.

Póki co nie znamy konkretnego terminu, kiedy pojawi się szczepionka. Możemy tylko mieć nadzieję, że to nastąpi jak najszybciej.

,,Przez najbliższy czas musimy nauczyć się żyć z podstawowymi zasadami epidemii. Ten plan nie ma konkretnych dat. Nasi sąsiedzi podawali różne daty. My ich świadomie nie podajemy, bo jest to zależne od liczby zachorowań” – tłumaczy Minister Zdrowia.

Niektóre obostrzenia będą powoli znoszone już od 20 kwietnia, jednak maseczki z pewnością będą nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas.


Podziel się tą ważną informację ze swoimi znajomymi!
 

Źródło: Wprost Zdrowie i Medycyna