in

Uwaga: Popularna zabawa dla dzieci może powodować katastrofalne skutki w organizmie malucha!

Jedna z najpopularniejszych atrakcji dla dzieci, królująca w ośrodkach rekreacyjnych, na urodzinach i imprezach plenerowych – powoduje więcej szkody niż pożytku.

Wypożyczony przedmiot jest stosunkowo tani, ale stwarza poważne zagrożenie.

Brenda Sanderson przekonała się o tym, gdy po kilku godzinnej zabawie w dmuchanym zamku, na ciele jej 10-letniego syna pojawiły się dziwne znamiona – przypominały oparzenia.

Mama próbowała smarować je maścią antybiotykową, ale nie goiły się.

Zmiany stały się jeszcze większe, a po kilku godzinach, z jednej rany zaczęła nawet lecieć krew z ropą, co sprawiło chłopcu ogromny ból. Zabrała więc go do szpitala.

Lekarze szybko dokonali diagnozy – chłopiec dostał ciężkiej infekcji gronkowca z powodu gry w skażonym zamku. Stało się tak, ponieważ dmuchaniec nie został właściwie oczyszczony po poprzedniej zabawie przez inne spocone dzieci. Ta infekcja mogła okazać się dla chłopca nawet śmiertelna, jeśli nie zaczęłoby się leczenia w odpowiednim czasie.
Bouncy castle action
Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, przed wynajmem takich urządzeń, należy zapytać czy zostało odpowiednio wyczyszczone. Pamiętajmy również, że podczas wysokich temperatur powierzchnia dmuchańców nagrzewa się, przez co dziecko może być narażone na poparzenia.