in

Za najdłuższe paznokcie na świecie trafiła do Księgi Rekordów Guinessa. Pewnego dnia miała wypadek, który zmienił wszystko.

Lee Redmond, 75-letnia Amerykanka miała osobliwą i dość oryginalną pasję. Jej życiowym celem, stało się bowiem wyhodowanie najdłuższych paznokci na świecie.

Kobieta pieczołowicie zapuszczała paznokcie przez trzydzieści lat, co spowodowało, że jej paznokcie osiągnęły nieprawdopodobną długość 86 cm długości.

Spowodowało to trafienie do Księgi Rekordów Guinnessa. Kosztowało to jednak Lee sporo wysiłku, aby przez kilkadziesiąt lat dbać i zapuszczać swoje „szpony”.

Kobieta stosowała więc regularnie najlepsze kosmetyki i odżywki, których celem było maksymalne wzmocnienie i ochrona paznokci. Prezentowała je wszystkim zainteresowanym. Co ważniejsze, wypracowała sobie system, który pozwolił na swobodne wykonywanie codziennych czynności, bez uczucia dyskomfortu czy też jakichkolwiek trudności.

Paznokcie okazały się sensem życia kobiety. Czuła z nich wielka dumę i radość, a dodatkowo czuła się bezpiecznie. Wiedziała bowiem, że nikt, widząc taka formę narzędzia obrony, nie będzie próbował zrobić jej krzywdy. Niestety pewnego dnia, Lee uczestniczyła w wypadku samochodowym, który ostatecznie zrujnował jej marzenia.

Choć fizycznie kobieta wyszła ze zdarzenia bez szwanku, jej paznokcie całkowicie się połamały. Amerykanka wspomina: „Ujrzałam cień i usłyszałam huk, a później odgłos łamania paznokci. Wtedy zaczęłam płakać.”

To był prawdziwy cios, który sprawił, że kobieta zamknęła się w sobie. Na fotografii poniżej z rozpaczą pokazuje torebkę, w której przetrzymuje swoje połamane paznokcie. Wypadek spowodował to, że kobieta straciła nie tylko to, co przez lata pielęgnowała, ale również część swojej osobowości.

Na szczęście, po kilku, ciężkich tygodniach Lee odzyskała równowagę i ponownie zaczęła pieczołowicie dbać o swoje paznokcie. Poniższe nagranie w języku angielskim, dokładnie opisuje historię kobiety.

Amerykanka ma jeszcze sporo czasu, aby znów pielęgnować i zapuszczać paznokcie. Wszyscy, którzy ją znają, są bardzo ciekawi, jaką długość osiągną tym razem.