fot. freepik.com
in

Dlaczego lepiej zamykać drzwi do sypialni na noc? Oto 4 powody, które dają do myślenia.

Większość osób z pewnością nigdy nie zastanawiała się nad tym, czy powinno się zamykać drzwi do sypialni na noc czy wręcz przeciwnie? Zazwyczaj, kładąc się do łóżka, jesteśmy zmęczeni i marzymy tylko o tym, aby spokojnie zasnąć.

Czy jednak ma to jakieś znaczenie, że wykonamy tę jedną czynność? Niektórzy zawsze zamykają drzwi na noc, niekiedy nawet nie zastanawiając się, dlaczego to robią, a drudzy – zostawiają je otwarte. Jak się okazuje, niedomknięcie sypialnianych drzwi może zakończyć się prawdziwym dramatem. Dlaczego?

#1. Pożar

Kiedy w naszym domu dojdzie do wybuchu pożaru, dzięki zamkniętym drzwiom do sypialni damy sobie szansę na ratunek. Ogień nie będzie się tak szybko rozprzestrzeniał, a co za tym idzie – zapewnimy sobie więcej czasu na ucieczkę. Oprócz tego wolniej będą rozprzestrzeniać się w powietrzu toksyczne związki czy dym.

#2. Złodzieje

Dzięki zamkniętym drzwiom do sypialni, będziemy mieć więcej czasu na podjęcie pewnych kroków w chwili, gdy wtargną do nas złodzieje. Oprócz tego zapewni nam to większe bezpieczeństwo podczas oczekiwania na policję.

#3. Hałas

Zamknięte drzwi wpływają na izolację akustyczną i sprawiają, że nasz sen jest lepszy i zasypianie jest prostsze. To szczególnie ważne dla tych, którzy mają z tym problem.

#4. Pozytywna energia

Według feng shui, starochińskiej koncepcji aranżacji wnętrz, powinniśmy zamykać drzwi do sypialni, ponieważ wpłynie to pozytywnie na naszą energię, poczucie bezpieczeństwa i spokój ducha.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

Źródło: brightside.me