fot. freepik, tiktok/ks.piotrjarosiewicz
in ,

Dlaczego śnisz o zmarłych? Ksiądz wyjaśnia, co to oznacza

Na Tiktok’owym kanale księdza Piotra Jarosiewicza została poruszona kwestia, która przyciągnęła uwagę wielu ludzi. Ksiądz stworzył wyjątkowe wideo, wyrażając swoje spostrzeżenia na temat sytuacji, w której zmarli pojawiają się nam we śnie. Objaśnił, co to sugeruje i jak można na to reagować. Przedstawił kilka sytuacji.

Dlaczego śnią nam się zmarli? Ksiądz wyjaśnia, co to oznacza

Pewna użytkowniczka TikToka niedawno zadała księdzu pytanie:

„Jeżeli śni mi się zmarła osoba z rodziny – kilka godzin po śmierci – to prosi ona o modlitwę?” – chciała wiedzieć internautka.

Duchowny w reakcji na to szybko stworzył specjalne wideo, prezentując swoje poglądy.

„Bóg dopuszcza czasem dusze do tego, żeby one się ukazywały w różnorakiej postaci” – powiedział ks. Jarosiewicz.

Następnie odwołał się do fragmentu ze Starego Testamentu (Księga Machabejska, rozdział 12, wers 44).

„Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda – to myśl jest ta święta i zbawienna, aby modlić się za zmarłych, by od grzechu byli uwolnieni” – zacytował ksiądz.

Ksiądz Jarosiewicz dodał kilka słów wyjaśniających.

„(…) Modlitwa za zmarłych, komunia święta, eucharystia, może msze gregoriańskie, odpust cząstkowy, bądź zupełny, (…) post w piątek – to są wszystko rzeczywistości, które – tak jak Pismo Święte mówi – pomagają zmarłym na drodze do stanięcia przed Bogiem w niebie” – zaznaczył.

Więc jeśli Pan Bóg dopuszcza, żeby zmarli przychodzili do nas, to z jego dopustu – na tyle na ile możemy – pomagajmy (…) tym duszom zmarłym” – zauważył.

Duchowny zasugerował, aby nie ograniczać się do czytania Pisma Świętego, ale również zapoznawać się z innymi tekstami, takimi jak na przykład pisma św. Ojca Pio. Rekomendował również książkę mistyczki Marii Simma „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi”..

Wideo na TikToku cieszyło się dużą popularnością. Zostało wyświetlone ponad 121 tysięcy razy.

@ks.piotrjarosiewicz #odpowiedź na @iwonakeska ♬ Mary Goes to Jesus – Ron Allen & Chris Bleth & John Debney & Nick Ingman & his Orchestra

Użytkownicy chętnie podzielili się swoimi komentarzami.

„Mojej mamie, kilka lat po śmierci, przyśnił się jej teść w ogniu i prosił o modlitwę. Pomodliła się i przestał się śnić”

„Moja mama zmarła 5 miesięcy temu i ani razu mi się nie przyśniła. A mojej siostrze już 3 razy się śniła. Co to oznacza?”

„W poranek dnia następnego po tragicznej śmierci mojego bliskiego kuzyna, przyszedł się pożegnać. Wierzcie lub nie.”

– pisali internauci.