in

Dlaczego pies przekręca głowę, gdy do niego mówisz? Naukowcy znają odpowiedź.

Nie ma wątpliwości co do tego, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To wierny towarzysz, który potrafi nas pocieszyć, kiedy jesteśmy smutni i z którym nigdy nie można się nudzić. Daje on nam jednak pewne znaki, które czasami nie są dla nas do końca jasne.

Czy wiesz, co znaczy, kiedy twój pies przekręca głowę, gdy coś do niego mówisz? Naukowcy odkryli, dlaczego nasi pupile tak reagują. Niektórzy będą z pewnością mocno zdziwieni!

Dlaczego mój pies przekręca głowę?

Pies reaguje na nasze komendy, jeśli zrozumie, co mamy mu do przekazania. Reszty naszych słów nie jest jednak w stanie zrozumieć, ale bardzo się stara.

Naukowcy z węgierskiego Eötvös Loránd University postanowili przeprowadzić badania, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, które nurtuje wielu właścicieli psów: dlaczego mój pies przekręca głowę, gdy coś do niego mówię? W badaniu wzięło udział 40 czworonogów. Każde zwierzę podczas słuchania komendy przechylało głowę.

Do niedawna uważało się, że pies robi tak, aby móc nas lepiej usłyszeć, ale jak się okazuje, nie do końca jest to prawda. Przechylanie głowy oznacza, że pies jest skupiony i próbuje zrozumieć, co mamy mu do przekazania.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

Źródło: o2.pl