in ,

Dlaczego kierowcy w Chinach i Japonii zakrywają koła samochodów tablicami podczas parkowania?

Wiele osób, które były w pracy lub na wakacjach w krajach azjatyckich, zauważyło, że niektórzy kierowcy pokrywają koła samochodowe na parkingach deskami, sklejkami, kartonami itp.

Ta tradycja jest najbardziej powszechna w Chinach i Japonii, chociaż można ją zobaczyć także w Tajlandii, Wietnamie, Birmie, Laosie i tak dalej.

Azjatyccy kierowcy wożą specjalnie przycięte sklejki lub deski w bagażniku: asortyment środków ochrony samochodu na parkingu jest bardzo szeroki. W krajach azjatyckich na ulicach jest sporo bezpańskich zwierząt, w szczególności psów.

Lokalny problem jest znacznie głębszy i poważniejszy niż w krajach Europy. Tutaj psy błąkają się w grupach nawet po 50 osobników i takie „towarzystwo” spaceruje sobie ulicami. Oczywiście psy muszą oznaczać terytorium.

Koła samochodowe są po prostu doskonałym celem dla bezpańskich psów. Zwierzęta konkurują ze sobą i próbują pokryć zapach innych psów swoim własnym. Oznacza to, że koła samochodu będą oznaczone kilka razy w ciągu dnia. Chociaż nie wygląda to na coś strasznego, ale przypominamy, że w tych krajach jest dosyć gorąco.

Przy temperaturze powietrza 20-30 stopni koło oznaczone kilkakrotnie zaczyna emitować wyjątkowo nieprzyjemne zapachy, a pamiętajmy, że jest ich aż 4. Nie trzeba wyjaśniać dlaczego nikt nie chciałby znaleźć w kabinie takiego „oznaczonego” samochodu.
 
Oczywiście są płatne parkingi, na których nie ma bezpańskich zwierząt, ale nie są one wystarczające dla wszystkich kierowców, więc wymyślili oni taki sposób ochrony.