in

Mama nie zrezygnowała z syna pomimo jego „niskiego poziomu inteligencji”. 29 lat później udowodnia, że wszyscy się mylili.

Pomimo trudnego początku życia, Ding Ding miał zawsze u swojego boku kogoś, kto nigdy nie przestał o niego walczyć – a tą osobą była jego mama.

Ding Ding urodził się 29 lat temu w środkowych Chinach. W czasie porodu niemal dusił się z powodu powikłań wrodzonych i wkrótce po nim zdiagnozowano u niego porażenie mózgowe. Lekarze doradzali rodzciom Ding Dinga, aby go oddali do adopcji, ponieważ prawdopodobnie będzie miał niski poziom inteligencji albo będzie niepełnosprawny.

Ojciec zgodził się i namawiał żonę, aby porzuciła dziecko. Twierdził, że Ding Ding będzie ciężarem dla całej rodziny, zgodnie z South China Morning Post.

Ale matka, Zou Hongyan, odmówiła porzucenia swojego syna, a 29 lat później Ding Ding udowodnił, lekarzom i ojcu, że ich prognozy były błędne.

Zou Hongyan postanowiła wziąć rozwód ze swoim mężem i wychować Ding Dinga na własną rękę.

To było dla niej trudne w kwestii finansowej, ale była w stanie utrzymać siebie i syna codziennie ciężko pracując. Poświęcała cały swój wolny czas dla syna.

Jeździła z nim na sesje fizykoterapeutyczne, grała z nim i uczyła aby wyostrzyć jego inteligencję. Zdecydowała się pomóc Ding Dingowi w dorastaniu i robieniu wielkich rzeczy, pomimo porażenia mózgowego.

Jej ciężka praca opłaciła się. Dziś jej syn ma 29 lat i studiuje w jednej z najlepszych szkół na świecie: Harvard University.

„Nie chciałam, żeby wstydził się swojej choroby. Miał spore trudności w wielu dziedzinach, dlatego byłam dla niego surowa i ciężko pracowałam, aby wyeliminować wszelkie przeszkody.” – powiedziała matka Ding Ding.

Ding Ding zawdzięcza swojej matce wszystkie osiągnięcia naukowe i swój sukces. Jest jej dozgonnie wdzięczny za pomoc w przezwyciężeniu wszelkich przeciwności losu.

Obecnie Ding Ding studiuje w Ameryce, a jego mama mieszka nadal w Chinach. Synek bardzo za nią tęskni i opisuje ją jako „duchowego mentora”. Nikt nie wierzył w Dinga Dinga, nawet jego własny ojciec. Ale dzięki determinacji i poświęcenia matki, udało mu się zajść dalej niż większość jego rówieśników.

Historia Ding Dinga dowodzi, że nic nie jest niemożliwe, jeśli tylko ciężko pracujesz. Udostępnij, jeśli zostałeś zainspirowany jego sukcesem i determinacją matki.