fot. facebook.com/spudfit/
in , ,

Mężczyzna przez rok jadł tylko ziemniaki. Nie do wiary, jak ten szalony eksperyment go odmienił.

Australijczyk zobowiązał się jeść ziemniaki przez cały rok, próbując wyleczyć tym swoje „obżarstwo”. Andrew Taylor z Melbourne przyznał się, że był uzależniony od jedzenia. Spędzał dnie pijąc napoje bezalkoholowe i jedząc głęboko smażone potrawy, lody, ciasta, czekoladę i dużo pizzy. Mężczyzna podjął się niewyobrażalnego wyzwania po przestudiowaniu prac naukowych i sfinalizowaniu planu odżywiania z pomocą lekarza i dietetyka.

Dieta ziemniaczana

Niektórzy twierdzili, że jest to szalone i niezdrowe podejście do odchudzania, inni wierzyli, że nie ma mowy, by przetrwał tak 12 miesięcy, ale prawie rok później mężczyzna udowodnił, że możesz przetrwać jedząc tylko ziemniaki, a co najlepsze schudnąć, a nawet pozbyć się depresji.

„Dosłownie dostajesz wszystko, czego potrzebujesz od ziemniaków. Wszyscy wiemy, że mają dużo węglowodanów, wystarczająco dużo białka i tłuszczu. Ziemniaki są pełne błonnika, witaminy C i żelaza. Jedyne, co mnie martwiło to wapń… owszem ziemniaki mają wapń, ale może nie wystarczyć. Dlatego oprócz ziemniaków spożywałem także organiczne mleko sojowe wzbogacone wapniem”.

Za radą lekarza mężczyzna spożywa mieszankę słodkich i białych ziemniaków.

Andrew, który opublikował swoją całoroczną podróż w mediach społecznościowych, powiedział, że pierwsze dwa tygodnie jego diety ziemniaczanej były torturami, ale po dwóch tygodniach jego głód na inne pokarmy ustał. Codziennie je około trzech do czterech kilogramów ziemniaków i nie pozwala sobie na głód i sięganie po inne produkty.

„Było nudno, ale jakoś mi się podobało i nie mam tego dość. Po każdym posiłku czuję się naprawdę zadowolony. Nie potrafię tego wyjaśnić, jest to dla mnie dość zagadkowe, ale naprawdę jestem zadowolony z jedzenia samych ziemniaków”.

Niezwykła metamorfoza

Andrew rozpoczął eksperyment ważąc 151,7 kg, a rok później ważył około 99 kg.

Andrew przyznał, że ten eksperyment go totalnie odmienił.
„Byłem pogrążony w głębokiej depresji w ubiegłym roku, jedzenie ziemniaków naprawdę mi pomogło w walce z chorobą. Jestem teraz znacznie szczęśliwszą, bardziej pozytywną osobą. Mam o wiele więcej energii i jestem bardziej kreatywny. ”

„Jeśli chcesz ekstremalnych rezultatów, musisz robić ekstremalne rzeczy. Tak, to ekstremalne, ale co w tym złego?… Jednak nie chcę, żeby ktoś mnie kopiował bez odpowiednich badań i nadzoru. To tylko eksperyment, który robiłem dla siebie i jestem naprawdę zaskoczony całą uwagą”.

Mężczyzna otworzył swoją stronę internetową, napisał książkę i pomaga teraz ludziom schudnąć dzięki takiej diecie.