in

Lekarze alarmują: Nie jedz tych 8 popularnych produktów – są najbardziej rakotwórcze!

Nowotwory to choroby o wielu możliwych przyczynach. Wśród znanych czynników powodujących raka są: genetyka, palenie tytoniu, niezdrowa dieta, niektóre infekcje, kontakt z chemikaliami, narażenie na promieniowanie itp.

Jaką rolę odgrywa odżywianie w zapobieganiu nowotworom? Znacznie większą niż myślisz.

Badania pokazują, że dwa główne czynniki zwiększające ryzyko raka to bierny styl życia i złe odżywianie. Na szczęście w każdej chwili możemy to zmienić. Oprócz rzucenia palenia, w celu zmniejszenia ryzyka, powinieneś obserwować swoją wagę, regularnie ćwiczyć i trzymać się zdrowej diety, która kładzie nacisk na pokarmy roślinne.

1. Cukier i sztuczne substancje słodzące

Rafinowane cukry nie tylko zwiększają poziom insuliny, ale także stanowią podłoże dla komórek nowotworowych. Ten fakt jest znany nauce od dawna.

W 1931 r. Niemiecka nagroda Nobla w dziedzinie medycyny Otto Warburg po raz pierwszy odkryła, że ​​nowotwory żywią się cukrami. Substancje słodzące o wysokiej zawartości fruktozy są niezbędne do wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych, ponieważ są one szybko metabolizowane.

Korzystaj np. z miodu, syropu klonowego lub stewii.

2. Przetworzone mięso

Przetworzone mięso to fabryczne produkty mięsne – boczek, kiełbasy itp. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Hawajski wykazało, że takie produkty zwiększają ryzyko raka trzustki o 67%.

Przetworzone mięso zawiera wiele chemikaliów i konserwantów, w tym azotany, które poprawiają smak. Wędzone mięso jest szczególnie szkodliwe, ponieważ pochłania smołę.

Kupuj chude mięso i przyrządzaj je samodzielnie.

3. Sztucznie hodowane ryby

Komercyjna hodowla ryb opiera się na hodowli ogromnych ilości ryb (na przykład łososia) w wyjątkowo skrajnych warunkach. W takich wypadkach ryzyko epidemii bakteryjnych, wirusowych i pasożytniczych jest bardzo wysokie, więc ryby są leczone antybiotykami, pestycydami i innymi substancjami rakotwórczymi.

Ponadto łosoś hodowlany zawiera znacznie mniej kwasów omega-3 niż ten, który jest dziki.

Kup dzikiego łososia – jest droższy, ale o wiele zdrowszy.

4. Produkty marynowane i wędzone

Zazwyczaj takie produkty zawierają środki konserwujące, takie jak azotany, które przedłużają ich trwałość. Z czasem gromadzą się one w ludzkim ciele. Ostatecznie prowadzą do wyniszczenia na poziomie komórkowym i mogą powodować raka.

Podczas gotowania wędzonych mięs azotany zmieniają się w znacznie bardziej niebezpieczne azotyny.

5. Uwodornione oleje

Uwodornione oleje są syntetycznym produktem, którego skład chemiczny został sztucznie zmodyfikowany w celu dłuższego przechowywania. Ponadto do oleju dodawane są chemikalia, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach i poprawić smak.

Według badań, uwodornione i częściowo uwodornione oleje podwajają ryzyko raka piersi.

Używaj oliwy z oliwek extra virgin lub oleju kokosowego.

6. Chipsy ziemniaczane
 

 
To popularne jedzenie smażone jest w uwodornionym oleju roślinnym, a następnie bogato solone. Według badań opublikowanych w New England Journal of Medicine, zaledwie 30 gramów chipsów dziennie powoduje wzrost masy ciała o 1 kg rocznie.
 
Ponadto chipsy zawierają tłuszcze, które zwiększają poziom cholesterolu oraz sodu, który zwiększa ciśnienie krwi. Pieczenie w wysokiej temperaturze prowadzi do powstawania akryloamidu – substancji rakotwórczej, zawartej także w papierosach.
 
Frytki można smażyć samemu w domu, używając do tego zdrowego oleju.
 
7. Popcorn z mikrofalówki
 

 
Popcorn z mikrofali jest prostą i smaczną przekąską, ale jego opakowanie jest bardzo niebezpieczne. Wiele torebek z popcornem mikrofalowym zawiera kwas perfluorooktanowy (PFOA).
 
Ta toksyna znacznie zwiększa ryzyko raka sterty, nerek, jelita grubego, pęcherza moczowego, prostaty, płuc, tarczycy i krwi.
 
8. Biała mąka
 

 
Podczas rafinacji mąka traci wszystkie właściwości odżywcze, a następnie jest wybielana gazowym chlorem. Biała mąka ma bardzo wysoki indeks glikemiczny – to znaczy zwiększa poziom insuliny bez dostarczania składników odżywczych.
 
Żywność bogata w białą mąkę może prowadzić do wzrostu odporności na insulinę.
 
Wybieraj mąkę pełnoziarnistą, migdałową lub jęczmienną.
 
Udostępnij tę ważną listę na Facebooku, aby poznali ją Twoi bliscy i znajomi!