in ,

63-latka ujawnia 7 prostych metod, które pomogły jej zrzucić połowę swojej wagi.

Diane Naylor przeniosła się z Fresno do Oakhurst w Kalifornii cztery lata temu.

63-latka wspomina, że przeprowadzka nie była dla niej łatwym doświadczeniem, wpadła w depresję i nie chciała wychodzić z domu.

Diane doceniała i gdzieś w środku chciała cieszyć się cieplejszym klimatem i pięknymi krajobrazami, ale ważąc ponad 180 kilogramów i straciła wszelką wolę, by być aktywną i robić rzeczy, których chciała spróbować.

„Czułam się nieszczęśliwa i przygnębiona z powodu mojej wagi” – powiedziała Diane. „Nie byłam wcale aktywna i nie mogłam robić niczego, co chciałam.”

Diane już wcześniej próbowała diet, ale żadna z nich nie sprawdziła się. Pewnego dnia oglądała odcinek jednego z jej ulubionych programów telewizyjnych „Zamek”. Pewien dialog zainspirował ją do zmiany życia na lepsze.

„Jeden z lekarzy orzeczników powiedział aktorce, że powinna podążać za swoimi marzeniami”, wspomina. „Wskazał na zwłoki i powiedział:” Wszyscy ci ludzie mieli sny, ale ich czas się skończył, więc niech Tobie się to nie przytrafi. „To było tak, jakbym doznała olśnienia. Poczułam, że mój czas nie jest nieskończony… ”

Następnego dnia Diane rozpoczęła swoją podróż w kierunku zdrowszego trybu życia. W niedługim czasie udało jej się stracić aż 102 kg, czyli ponad połowę swojej wyjściowej wagi.

Diane ujawnia teraz siedem prostych sztuczek, które pomogły jej osiągnąć ten niesamowity rezultat.

Nie zwlekaj, zrób to teraz!

Nie ma sensu zwlekać, zacznij teraz żyć zdrowiej.

„Nie odkładaj tego. Nikt z czasem nie staje się młodszy, a im jesteś młodszy, tym jest łatwiej. Zaczęłam mając 59 lat, co dowodzi, że każdy może to zrobić. Dlaczego miałabyś zacząć za sześć miesięcy? Lepiej zacznij dzisiaj!”

Znajdź wsparcie i dołącz do społeczności

Początkowo Diane straciła około 20 kg na własną rękę, ale potrzebowała mieć moralne wsparcie. Dołączyła do TOPS – Take Off Pounds Sensible. Są to cotygodniowe spotkania i mnóstwo zachęt od innych odchudzających się, co bardzo pomogło jej utrzymać motywację.

„Poniedziałkowe spotkania pomagają mi zachować kontrolę podczas weekendów, wtedy najczęściej się oszukujemy.” – mówi. „Jeśli nie masz dostępu do podobnej grupy – zacznij sama! Znajdź ludzi o podobnych poglądach, którzy będą cię rozumieć i wspierać lub sama stwórz taką grupę.”

Jedno danie na posiłek

Życie w zdrowym stylu życia jest ciągłym procesem, a spójność jest kluczem do uzyskania wyników.

„Cukierek, popcorn i lody nadal są dla mnie pokusą. Zachowanie zdrowia jest stałą, codzienną decyzją „- powiedziała Diane. Oczywiście, to może wydawać się przytłaczające, ale przy zachowaniu konsekwencji nawet grzeszek może ujść na sucho. Jeśli już zgrzeszyłaś, to nie możesz zjeść tego co powinnaś. Zjadłaś batonik? Nie zjesz kolacji i musisz pójść spać głodna.

Próbuj nowych smaków
 
Z pewnością nie zaszkodzi wypróbować nowych potraw i dodać trochę różnorodności do swojego sposobu odżywiania. Gwarantuję, że odkryjesz tak świetne nowe dania i smaki, że będziesz sobie wdzięczna!
 
„Nauczyłam się jeść ryby. Wcześniej wcale ich nie jadłam. Ale pokochałam je i teraz uwielbiam.”
 
Małe zmiany również mają znaczenie
 
Z pewnością nie zaszkodzi zacząć od wprowadzenia mniejszych zmian, które będą stopniowo ewoluować. Diane wspomina, że nawet chodzenie do skrzynki pocztowej było dla niej wyzwaniem, ale wytrwała i choć początkowo chodziła jedynie po podjeździe, z czasem zaczęła intensywniej ćwiczyć.
 

 
Po pierwszych sukcesach z utratą wagi, Diane zaczęła ćwiczyć. Początkowo to były jedynie długie spacery po okolicy i jazda na rowerze. Z czasem udało jej się osiągnąć 10 000 kroków dziennie. Długie wycieczki rowerowe również nie są już problemem dla Diane. Metodą małych kroków osiągnęła wyniki o jakich marzy wielu odchudzających się.
 
Nie stawiaj na „dietę”
 
Diane ma negatywne doświadczenia z dietami, stwierdza stanowczo, że zawsze odzyskiwała wagę, którą straciła. Próbowała wszystkiego, łącznie z programami od Weight Watchers i Jenny Craig. W końcu zdecydowała się nie stawiać na kolejną „dietę”. Odchudzanie potraktowała jako stopniową zmianę stylu życia. Zamiast trzymać się określonego planu, ustalenie, co działa w Twoim przypadku, jest zazwyczaj najlepszą opcją.
 
Nigdy się nie poddawaj
 
Odchudzanie jest zawsze obarczone wzlotami i upadkami i nie było inaczej w przypadku Diane. Ważne, by trzymać się planu i nigdy się nie poddawać.
 
„Może minąć sześć lub osiem tygodni, zanim waga drgnie, ale po tym czasie zobaczysz centymetry spadające z twojego ciała i pozujesz to coś, co doda Ci sił” – zapewniła.
 

 
Podziel się ze znajomymi, które bezskutecznie walczą o odzyskanie witalności, radości i energii.

Źródło i fotografie: today