in

Jeśli masz objawy w tych miejscach ciała, to alarm, by poddać się tej prostej, ale zbawiennej detoksykacji!

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby słowa: detoks. Jednak nie każdy wie, że detoksykacja może sprawić, że będziemy o wiele zdrowsi i nasza witalność ulegnie znaczącej poprawie.

Nasz organizm wymaga oczyszczenia go z toksyn. Takie oczyszczenie sprawia, że pozbywamy się przykrych konsekwencji nieprawidłowego odżywiania. Poza tym sprawie, że twoja równowaga hormonalna zostanie przywrócona.

Pozostaje pytanie: kto powinien jej spróbować? Odpowiedź jest prosta: każdy, bez wyjątku. Dzięki jej dobroczynnemu wpływowi na nasz wygląd i zdrowie. W szczególny sposób powinny poddać się jej osoby, u których występują poniższe objawy:
– zmęczenie
– bóle głowy
– problemy skórne
– wahania nastroju
– zwiększenie masy
– infekcje grzybicze
– bóle stawów

Trzeba również pamiętać, że detoksykacja zapobiega przed tymi objawami przez pewien czas.

Zaczyna się ona przed prawdziwym detoksem. Pierwszym krokiem jest rezygnacja z produktów, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Przede wszystkim należy mieć na względzie rezygnację z białej mąki, mleka, kawy, herbaty, serów, alkoholu i słodyczy.

2 dni przed początkiem detoksu, należy spożywać jedynie posiłki przyrządzone z owoców i warzyw. Dzięki temu nasz żołądek zostanie zdecydowanie odciążony.
 
Pora rozpocząć detoks!
 

Tym, czym warto się zająć pierwszego dnia, jest okrężnica. Możemy zastosować do tego sól Epsom. Pomoże ona opróżnić nasze jelita. Na tym etapie detoksu możemy jeść tylko naturalne produkty. Jeśli chodzi o napoje – najbezpieczniej wybrać wodę i herbaty ziołowe.
 
NERKI
 

 
W chwili, kiedy naszym celem staje się oczyszczenie nerek, spożywamy owoce i warzywa w postaci koktajlów. Do sporządzenia koktajlu przede wszystkim zaleca się pietruszkę, kurkumę, kapustę czy nasiona dyni.
 
JELITO
 

 
Kiedy chcemy wesprzeć nasze jelita, w naszej diecie powinny zostać uwzględnione takie warzywa, jak szpinak czy brukselka. Poza tym należy jeść czosnek, owoce, cytrusy, awokado, brokuły, nasiona chia i ocet jabłkowy.
 
WĄTROBA
 

 
To właśnie wątroba odegra w czasie detoksu główną rolę. Mamy ją tylko jedną, dlatego w sposób szczególny powinniśmy o nią dbać. Aby ją chronić, przede wszystkim musimy ograniczać alkohol i spożywanie leków. Do oczyszczenia wątroby okazują się niezbędne takie składniki jak czosnek, grejpfruty, buraki, marchew, zielone warzywa liściasta, awokado, brokuły, cytrusy, orzechy włoskie, kurkuma czy kapusta.
 
TRZUSTKA
 

 
Żeby nasza trzustka była w lepszej formie, rozpoczynamy detoks od cytryny, kiwi, soku z papai i ananasa. Jej pracę wspomogą również witaminy z grupy B czy warzywa liściaste. Ważna jest także redukcja stresu – warto wziąć gorący prysznic lub kąpiel.
 
Aby wzmocnić efekt detoksu, można dodatkowo uzupełnić sesję ćwiczeniem jogi lub pobytami w saunie.
 
Spróbuj tej detoksykacji, a twoje ciało będzie ci za to wdzięczne!