fot. ©Webniusy
in

Rozsypane pieniądze na ulicach Krakowa. Policja ostrzega znalazców przed surową karą

Krakowska policja opublikowała pilny komunikat w związku z incydentem, do którego doszło na ulicy Grota Roweckiego w Krakowie. Mundurowi apelują do świadków, którzy byli obecni w tamtym czasie i zbierali rozsypane pieniądze, o zwrot pieniędzy do właściciela. Osobom, które przywłaszczyły pieniądze, grożą sankcje karne.

Rozsypane pieniądze na ulicach Krakowa

Postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy prowadzi Komisariat Policji V w Krakowie. Incydent miał miejsce 5 maja br. między godzinami 8:30 a 8:45 na ulicy Ruczaj w Krakowie. Według relacji pokrzywdzonego, saszetka z kopertą z pieniędzmi, w tym polskie banknoty w różnych nominałach, została pozostawiona na dachu pojazdu i pozostawiona tam przez nieostrożność. Następnie kierowca jechał kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego.

Po dotarciu na miejsce docelowe, kierowca zorientował się, że pieniądze zostały utracone i natychmiast powiadomił policję. W tym samym czasie policja otrzymała zgłoszenie, że na ulicy Grota Roweckiego w rejonie posesji numer 5, przechodnie zbierają pieniądze z ulicy.

„Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, prosimy o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego 47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę, grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub art. 119 kodeksu wykroczeń).” – apeluje Policja Małopolska.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl