fot. pixabay
in

Położna wypowiedziała się na temat depilacji przed porodem – kobiety są zaskoczone

Wiele kobiet, które czekają na rozwiązanie, zastanawia się, czy przed porodem muszę się wydepilować? Temat jest dość intymny, dla niektórych to nawet temat tabu. Niestety wciąż za mało mówi się o takich rzeczach kobietom ciężarnym. Dlatego jedna z położnych postanowiła położyć kres domniemaniom i zabrała głos w dyskusji. Jej odpowiedź była niemałym zaskoczeniem.

fot. pixabay

Jak przygotować się do porodu
Gdy zbliża się termin porodu, wiele kobiet ma już przygotowany kącik dla dziecka, zna najszybszą drogę do szpitala, a torba z niezbędnymi rzeczami dla siebie i dziecka czeka w korytarzu. Jest jednak jeszcze jedna sprawa… Depilacja łona – wiele kobiet decyduje się na zabieg u kosmetyczki, inne wolą zrobić to w zaciszu własnej łazienki.

Czy trzeba depilować miejsca intymne do porodu?
Większość kobiet uważa, że jest to konieczność. Przed porodem depilują miejsca intymne, ponieważ sądzą, że włosy łonowe mogą przeszkadzać na przykład przy zakładaniu szwów. Przyszłe mamy przygotowują się do porodu goląc miejsca intymne, ponieważ wmawia się im, że „tak trzeba”.

fot. pixabay

Doświadczona położna zabrała głos
Czy faktycznie kobiety muszą depilować miejsca intymne przed porodem? Na portalu Reddit.com wypowiedziała się na ten temat położna, która codziennie widzi rodzące kobiety. Odpowiadała na zadawane pytania, których okazało się naprawdę sporo, co świadczy o niewiedzy ludzi. Co sądzi na temat depilacji włosów łonowych?

Proszę, nie przejmujcie się owłosieniem łonowym. Nie widzimy tego, pod warunkiem że umyłaś się przynajmniej raz w ostatnim tygodniu. Skupiamy się na tym, aby dziecko mogło przyjść na świat. Nie interesuje nas, czy masz między nogami busz, jesteś gładka jak noworodek, albo ozdobiłaś łono błyszczącymi kamyczkami – napisała.

Wychodzi na to, że kwestia depilacji to sprawa indywidualna. Dla pracowników szpitala nie ma żadnego znaczenia. Jednak wiele kobiet zapytało, co z kwestią owłosienia, gdy trzeba zakładać szwy. Położna nie pozostawiła przyszłych matek bez odpowiedzi:

Owłosienie łonowe nie ma żadnego wpływu na zakładanie szwów i to, jak wykonujemy swoje obowiązki. Chyba, że masz cesarkę, wtedy podgolimy cię trochę w wyznaczonym miejscu.
Proszę, nie przyjmuj niewygodnej pozycji, żeby ułatwić nam robotę albo ukryć swoje niedoskonałości. To nie ma dla nas znaczenia. Zupełnie jak wtedy, gdy wracasz zadowolona od fryzjera, a twój facet nie widzi żadnej zmiany.

Szczere odpowiedzi na intymny problem
To z pewnością ucieszy ciężarne, które nie wiedziały jak przygotować się do porodu. Wiele kobiet dziękowało położnej za szczerość i wypowiedzi, które pomogą im przygotować się na poród, który i tak wywołuje wiele emocji i stresu.
A ty jak uważasz? Depilacja miejsc intymnych do porodu to konieczność czy fanaberia?