in

Depilacja okolic bikini wymaga odpowiedniego sposobu. Dzięki niemu unikniesz wrastania włosków.

Okolice bikini to wrażliwe miejsca, które nieodpowiednio wydepilowane skutkują krostkami, wrastaniem włosków i swędzeniem.

Ale przecież bez depilacji nie sposób wyjść na plażę. Musisz więc zadbać o to, by uniknąć problemów, a skóra wyglądała estetycznie. Na szczęście są na to sposoby.

1. Zanim przystąpisz do golenia, przygotuj swoją delikatną skórę

Przed przystąpieniem do golenia wykonaj delikatny peeling, 10 minut wcześniej. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę użyj olejku nawilżającego.

2. Rozważnie dobierz swój nożyk do golenia

Im więcej ostrzy tym golenie będzie dokładniejsze, a jednocześnie delikatniejsze i mniejsze są szanse, że się takim zatniesz.

3. Często zmieniaj ostrze

Rdza i dużo zapchanych między ostrzami włosków to niemal pewne zranienie, krostki i wrastanie włosków. Dlatego często wymieniaj ostrza na nowe.

4. Używaj pianki do golenia


 
Może to być także żel i woda, ale nigdy na sucho, bo podrażnienie gwarantowane.

5. Przesuwaj ostrze w jednym kierunku
 

 
To istotne, by golić się w jednym kierunku, ostrze przyciskając delikatnie i nie od razu dwa razy w tym samym miejscu. Przesuwaj dalej obok, a wróć do tego samego po chwili. Ten sposób zmniejsza ryzyko podrażnień.
 
6. Użyj czystego ręcznika
 

 
Po goleniu dokładnie spłucz miejsce, a jeśli używasz szczególnie gęstego kremu, przemyj miejsce, aby usunąć nadmiar produktu. Delikatnie wysusz ciało, miękkim i czystym ręcznikiem.
 
7. Użyj balsamu po goleniu!
 

 
Po goleniu użyj specjalnych kosmetyków o kojącym i łagodzącym podrażnienia działaniu.
 
Najlepiej naturalnych i bezzapachowych. Świetnie jeśli zawierają takie składniki jak witamina E, olej jojoba czy aloes.
 
8. Rozważ golarkę elektryczną
 

 
Jeśli masz mimo wszystko kłopoty z nadwrażliwą skórą, rozważ zakup elektrycznej maszynki do golenia. Są łagodniejsze i delikatniejsze w użyciu.
 
A może masz własne metody?