in ,

Staruszka zajmuje miejsce w samolocie – Nagle podchodzi prezes linii lotniczej i żąda, by je zmieniła

Gdy linie lotnicze zyskują rozgłos w mediach, zwykle związany jest on z opóźnionym lotem lub złym traktowaniem pasażerów. Zdecydowanie rzadziej słyszy się historie dotyczące linii lotniczych robiących coś dobrego.

Ale oto przykład, który naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie!

Kiedy Rebecca Kuchar Krutz zajęła miejsce w samolocie United Airlines, dowiedziała się, że dyrektor generalny firmy, Oscar Munoz, będzie leciał z nimi tego dnia. Naturalnie spodziewała się, że dyrektor generalny zasiądzie w pierwszej klasie – to przecież samolot jego firmy.

Rebecca była ciekawa prezesa i wypatrywała go, jak to często bywa, gdy stajesz twarzą w twarz ze sławną osobą.

Kilka chwil później do samolotu weszła starsza kobieta. Rebecca oszacowała, że jest w wieku 80 – 90 lat.

Rebecca opisała to wydarzenie na Facebooku:

„Jestem lojalnym klientem Delta Airlines. Ale dziś wieczorem leciałam z nimi i byłam zaskoczona widząc prezesa idącego do klasy ekonomicznej, by zająć miejsce. Przede mną w samolocie siedziała starsza pani na oko osiemdziesięciokilkuletnia (może nawet na 90-letnia). Nie wyglądała na zdrową i miała problem z wejściem na pokład. Przed wejściem widziałam, jak Oscar (prezes) wychodzi z tłumu ludzi i rozmawia ze starszą kobietą.”

Rebecca była zaskoczona i zadowolona, że Oscar poświęcił czas na krótką wymianę zdań ze starszą panią. Jeszcze bardziej zaimponowało jej gdy nalegał, aby zajęła jego miejsce w pierwszej klasie!
 

 
Po wylądowaniu samolotu Rebecca usłyszała rozmowę, którą ta kobieta odbyła z mężczyzną siedzącym obok. Kobieta opowiadała, że denerwowała się, gdy prezes po raz pierwszy się do niej zwrócił, ale była wdzięczna za jego niezwykłą ofertę. Nie mogła przestać mówić o tym, jak oddał jej swoje miejsce w pierwszej klasie.
 
„To, drodzy panie i panowie jest sposób, w jaki należy postępować. Traktuj starszych z szacunkiem i troską, na jakie zasługują. Po tym, jak zobaczyłam ten akt bezinteresowności mężczyzny, który prawdopodobnie ma swój prywatny samolot, a jednocześnie był na tyle pokorny, by zrezygnować z wygodnego miejsca dla starszej kobiety, której nigdy wcześniej nie spotkał, ponieważ uznał będzie jej tam lepiej.”
 
Od tego czasu post Rebbeci na Facebooku stał się niezwykle popularny, a sam prezes został poproszony o komentarz przez Houston Chronicle na temat incydentu. Powiedział, że wychowano go tak, by traktować osoby starsze z szacunkiem – i dlatego było to naturalne, że tak właśnie postąpił.
 
Cóż za niesamowicie miły gest prezesa firmy! Oscar jest żywym przykładem tego, jak traktować osoby starsze w naszym społeczeństwie. Proszę podziel się tym artykułem, bo zasłużył na uznanie!