in

Pies wpadł do kanału i zaczął się topić. Nie do wiary przez kogo został uratowany.

Delfiny zawsze podziwiano za ich piękno i pełen wdzięku styl pływania. Ale o tych morskich stworzeniach można powiedzieć więcej, niż na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości są inteligentnymi zwierzętami, które potrafią okazywać sobie czułość i nawzajem sobą opiekować. Delfiny te okazały swoją współczującą naturę, gdy odkryły, że pies tonie.

Kiedy doberman wpadł do wody na wyspie Marco na Florydzie, nie było ludzi, którzy mogliby go uratować. Nikt nie wiedział, że wpadł i wszystko wskazywało na to, że pies nie wyjdzie z tego cało. Na szczęście ktoś przyszedł mu z pomocą.

Istoty, które pomogły tonącemu psu, nie były ludźmi, ale delfinami! Delfiny zauważyły sytuację i podpłynęły bliżej, aby ją zbadać. Szybko zorientowały się, że coś jest nie tak.

Pies utknął w kanale. Ściana, która oddzielała wodę od lądu, była zbyt wysoka, by Doberman mógł się wspiąć. Zaczął tracić nadzieję, że ktoś go uratuje.

Delfiny mogły nie mieć rąk ani nóg, ale znalazły sposób, by pomóc psu. Pływały wokół obszaru, wytwarzając jak najwięcej hałasu.

„Tak naprawdę hałasowały do tego stopnia, że niektórzy ludzie, którzy mieszkali w pobliżu, usłyszeli to i sprawdzali, dlaczego są tak głośne” – mówi Snackay. – „Potem zauważyli psa.”
 
Wreszcie rozpoczęła się akcja ratunkowa. Strażacy rzucili się na ratunek i wyłowili psa z wody. Był wstrząśnięty tym, co mu się przytrafiło, ale ogólnie rzecz biorąc, z jego zdrowiem nic złego się nie stało.
 

 
Gdyby nie te delfiny, pies najprawdopodobniej by nie przeżył. Strażacy szacowali, że pies był uwięziony przez 15 godzin – to jest długi czas na pływanie, zwłaszcza jeśli nie jest się zwierzęciem morskim. Co gorsza, szczeniak musiał cały czas pływać bez niczego do picia. Ponieważ kanał był pełen słonej wody, spróbowanie łyka wystarczyło, by odwodnić go jeszcze bardziej.
 
To był bardzo silny pies, ale zawdzięcza swoje odzyskane bezpieczeństwo tym współczującym delfinom. Rozpoznały problem i zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić go do życia na lądzie.
 

 
Ta historia przypomina, że ludzie nie są jedynymi inteligentnymi istotami na planecie. Istnieje też zwierzęta, które są zdolne do tworzenia silnych więzi i udzielania pomocy drugiej istocie.
 
Udostępnij to znajomym i rodzinie – niech zobaczą, że takie rzeczy dzieją się naprawdę!