in

Delfiny współpracują i tworzą „sieć” z piasku. Po chwili udało się uwiecznić spektakularne zjawisko.

Delfiny są uważane za jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt. Okazuje się, że potrafią myśleć na poziomie, który zbliżony jest do myślenia ludzi.

Whale and Dolphin Conservation napisał:

„Jeżeli chodzi o podobieństwo do ludzi, delfiny potrafią nie tylko przekazywać innym swoje umiejętności, ale każdy osobnik jest w stanie uczyć inne na podstawie własnych doświadczeń. Jeżeli chodzi o takie indywidualne nauczanie, przez lata myśleliśmy, że tylko ludzie są w stanie to zrobić.

Okazuje się, że jednak nie. Lata badań i obserwacji, które przeprowadzone były na delfinach i waleniach pokazują, że te zwierzęta potrafią same się uczyć, a następnie przekazywać swoją wiedzę innym osobnikom. To bardzo rzadki poziom inteligencji w świecie zwierząt.”
Zwierzęta te doskonale zdają sobie sprawę ze swojej inteligencji i potrafią ją wykorzystać – podczas kontaktów towarzyskich, zabaw, rozmnażaniu się i polowaniu. Często odbieramy delfiny jako przyjazne i miłe ssaki, ale zapominamy, że są także drapieżnikami, które na wolności muszą walczyć o pożywienie.

Delfiny, które widzimy w ośrodkach zamkniętych czy ZOO potrafią w zamian za pożywienie pokazywać wesołe sztuczki. Zapewne nigdy nie zastanawiałeś się, jak zdobywają pożywienie żyjąc w oceanie. W naturze delfiny muszą zdobywać pożywienie polując na mniejsze ryby.

Wykorzystują do tego swoją ponadprzeciętną inteligencję, przez co nie tracą czasu i energii na pogoń za swoją ofiarą. Potrafią współpracować w grupie i wspólnie cieszyć się zdobytym pożywieniem.
Na nagraniu udało się zobaczyć niezwykły, acz bardzo skuteczny sposób na polowanie. Podejrzewa się, że te delfiny przekazywały sobie tę metodę od pokoleń.


Filmik pokazuje, jak delfiny za pomocą swoich ogonów potrafią poruszyć piasek z dna oceanu. Na początku ciężko stwierdzić co jest powodem takiego zachowania. Po chwili jednak widzimy, jak piasek i błoto tworzą dziwną sieć, która więzi pływające w pobliżu ryby. Ryby chcąc uwolnić się z pułapki wyskakują z okręgu, a w tym czasie delfiny łapią swoją zdobycz.
Polowanie zostało uwiecznione na poniższym filmiku?