in

Morawiecki złożył ważną deklarację. Zapadły decyzje, które zmienią los wielu Polaków.

W czasie pandemii koronawirusa przyda się każdy dodatkowy pieniądz. Wielu Polaków robi, co może, aby poradzić sobie z jej skutkami.

Nie ma wątpliwości co do tego, że pod znakiem zapytania stanęły także świadczenia dla emerytów i rencistów – rząd obiecał dodatkowe świadczenie, czternastą emeryturę. Sprawa w końcu została rozstrzygnięta. Mateusz Morawiecki postanowił wypowiedzieć się na ten temat.

Czternasta emerytura

W ostatnim czasie temat czternastej emerytury stał się naprawdę gorący – w mediach pojawiło się wiele plotek i doniesień, jednak nikt nie wiedział, jak będzie naprawdę. Ostateczna decyzja została podjęta przez rząd. Mateusz Morawiecki przedstawił ważną deklarację.

,,Ogromna większość emerytów to ludzie, którzy naprawdę potrzebują największego wsparcia społecznego”– mówi w rozmowie z RMF FM.

Zapewnił on, że projekt zostanie zrealizowany, a pieniądze będą wypłacone emerytom jak najszybciej. „Czternastka” była planowana na następny rok – tak też ma się stać. Rząd podkreśla, że korzystanie ze świadczenia nie będzie miało żadnego wpływu na limit dochodów, uprawniający do otrzymywania rozmaitych dodatków. Wysokość czternastej emerytury będzie rożna, w zależności od otrzymywanej renty czy emerytury.

Dodatkowe świadczenia na pewno pomogą emerytom i rencistom, szczególnie w ten trudny czas. A co ty o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi bliskimi!

Źródło: o2