in ,

Zostawili 6-miesięczne niemowlę w żłobku. Telefon z wydziału spraw rodzinnych postawił ich na równe nogi

Przedszkola i żłobki powinny być miejscami, w którym rodzice mogą pozostawić dzieci w bezpiecznym otoczeniu, bez obawy, że mogą zostać skrzywdzone lub źle potraktowane.

Przynajmniej tego rodzice oczekują i dlatego ta historia zaniepokoiła wielu ludzi.

W kwietniu 2018 r. Deirdre i Jonathan otrzymali telefon od Departamentu Dzieci i Rodziny w Kansas (DCF).

Departament otrzymał raport i kilka zdjęć niemowląt owiniętych w śpiwory żłobkowe.

DCF powiedziała Deirdre i Jonathanowi, że mają bardzo niepokojące zdjęcie ich 6-miesięcznej córeczki, Elory, która była w tym czasie w placówce opieki dziennej.

Elora, leżała twarzą w dół, w śpiworku, który ściągnięto gumką do włosów.

Zmartwieni rodzice popędzili do DCF, aby osobiście obejrzeć zdjęcie.

Deirdre powiedziała 41 Action News: „Po pierwsze, myślałam, że nie ma mowy, że to moje dziecko! Leży na brzuchu tak jak zawsze, ale wygląda jakby było jej niewygodnie. Jest związana. Moje dziecko jest związane. Nie może się przewrócić, nie może usiąść, jeśli by zakasłała, albo zakrztusiła się mogłaby się udusić. Bałam się o nią. Jest w tym żłobku od czasu, gdy miała pięć tygodni. Zaufałam tym ludziom i pomyliłam się.”

Elora rzeczywiście leżała twarzą w łóżeczku, ciasno owinięta w śpiwór, który został ściągnięty gumką.

Zdjęcia zrobił pracownik, który zgłosił incydent, powiedział, że zgłosił to właścicielom placówki na początku lutego, ale nic się nie zmieniło.
 

 
Mama wyraziła swoje oburzenie mówiąc: „Śpiworki są często używane. Są „bezpieczniejsze” niż koce, jeśli są używane prawidłowo. Nie używając ich poprawnie, mogą być niebezpieczne. Zdrowy rozsądek podpowiada, że nie należy wiązać śpiworka i kłaść niemowlęcia na brzuchu. Ale prawo nie zawsze idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem.”
 
Przerażeni rodzice dowiedzieli się, że nie tylko oni otrzymali taki telefon…
 
Podczas gdy rodzice mogą owijać swoje dzieci w domu, placówki dziennej opieki nie mogą tego robić.
 
Istnieje ryzyko przewracania się dzieci na brzuszki.
 
Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje dzieci będą bezpieczne.
 
– Kiedy owijasz dziecko, połóż je na plecach. Upewnij się, że nie przewróciło się podczas owijania lub umieszczania w śpiworze.
– Sprawdź, czy nie ma objawów przegrzania, gdy jest owinięte. Pocenie się, wilgotne włosy, zaczerwienione policzki, wysypka i szybkie oddychanie to tylko niektóre z tych objawów.
– Unikaj luźnych kocyków wokół śpiących dzieci. Może zakryć twarz Twojego dziecka i zwiększyć ryzyko uduszenia.
 

 
Jeśli zostawiasz swoje dzieci w żłobku, upewnij się, że placówka przestrzega wszystkich zasad i przepisów dotyczących opieki nad dziećmi!