in , ,

Pojawiła się oficjalna decyzja w sprawie Wielkanocy. Polacy są zdruzgotani.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami i z pewnością każdy z nas chciałby spędzić te chwile ze swoją rodziną i najbliższymi osobami. Jednak pandemia sprawiła, że nie jest oczywiste, jak powinniśmy się zachować.

W tej sytuacji Łukasz Szumowski i szef KPRM postanowili przekazać oficjalne stanowisko dotyczące obchodzenia świąt.

,,Proszę państwa, rekomendacja jest jednoznaczna: powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. To jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo święta są takim czasem, gdzie zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami. Ale tutaj, jak powiedział prof. Szumowski, staramy się chronić ludzkie życie” – przekazuje szef KRPM Michał Dworczyk.

Na to samo pytanie odpowiedział także Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski. On również nie jest za tym, aby Polacy zdecydowali się na święta przy stole z rodziną.
 
,,Warto się zastanowić. Święta są przeżyciem duchowym, religijnym, rodzinnym dla nas wszystkich. Ale ten bliski kontakt, przy stole, w okresie epidemii, jest naprawdę ogromnym zagrożeniem” – dodaje Szumowski.
 
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Wielkanoc będzie inna niż te, które były dotychczas. Wspólnie musimy zadbać o bezpieczeństwo i zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Źródło: radio zet miniaturka: youtube/Onet News