in

Miliony Polaków czekało na tę decyzję. Minister rozwoju potwierdziła jedną z najgorszych obaw

Wielu Polaków z niecierpliwością czekało na tę decyzję – niestety, teraz okazuje się, że nie wszyscy będą z niej zadowoleni.

Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że sprawa jest już zamknięta i nie ma odwrotu. O czym mowa?

W czasie pandemii koronawirusa ZUS oferował różne formy wsparcia dla tych, którzy zostali poszkodowani. Teraz okazuje się, że wejdą w życie poważne zmiany – czegoś takiego nikt się nie spodziewał.

Jadwiga Emilewicz przekazuje niepokojące informacje

Miliony Polaków nie mogą odetchnąć z ulgą – to, co powiedziała minister rozwoju wielu z pewnością zasmuci. ZUS udzielał wsparcia w trakcie trwania pandemii koronawirusa, a ta pomoc może lada chwila odejść w zapomnienie.

,,Na dziś nie mamy planu przedłużenia, co nie znaczy, że nie monitorujemy, nie obserwujemy tego, co się dzieje w gospodarce. Biorąc pod uwagę to, że gospodarka budzi się do życia, że zamówienia wracają, nie ma powodu, żeby nadal przedłużać zwolnienie ze składek na ZUS. Zamknijmy w pełni maj i wtedy będziemy podejmować decyzję, czy i które z programów należy dalej kontynuować” – mówi Jadwiga Emilewicz, jak cytuje Radio ZET.

Z tego, co mówi Jadwiga Emilewicz, wynika, że przedsiębiorcy lada moment nie będą mogli korzystać już z form wsparcia oferowanych przez ZUS. Nie ma wątpliwości co do tego, że zerowe składki były ogromnym ułatwieniem.

Trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre z branży wciąż nie funkcjonują tak, jak kiedyś i ta wiadomość jest dla nich sprawdzeniem się najgorszego scenariusza.

Źródło: Radio ZET