in ,

Na scenę wchodzi mężczyzna i policyjny pies. Ich sztuczki i historia porusza całą widownie do łez.

Każdy kto ogląda programy w telewizji pokazujące talenty lubi być miło zaskoczony.
Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do wielu talentów i pokazów, czasami ktoś zrobi coś naprawdę zaskakującego. Wtedy skupiamy się na występie i czujemy, że to coś wyjątkowego. W programie, w którym czas poświęcony jest głównie tancerzom i piosenkarzom, widząc psa wiemy, że tym razem będzie to coś spektakularnego.

Mimo tego, nikt nie spodziewał się czegoś takiego!

Kiedy zaczyna się następny występ, na scenę wchodzi mężczyzna ze swoim psem, który wygląda na bardzo zadowolonego.

Na widok tej pary Simon uśmiecha się od ucha od ucha. Zanim rozpocznie się przedstawienie, mężczyzna przedstawia siebie jako Dave’a i psa jako Finn’a. Następnie wyjaśnia, że chociaż wszystkie psy są wyjątkowe, Finn jest szczególnie wyjątkowy z wielu powodów.

Aby udowodnić, że pies jest niezwykły, prosi sędziego Davida o pomoc. David ma napisać na kartce wymyślony przez siebie przedmiot i pokazać kartkę Finnowi. David oczywiście nie widzi co jest napisane.

Po tym jak David skończył swoją rolę w przedstawieniu, nadszedł czas na pokazanie umiejętności.
Dave pochyla się w stronę Finna i pyta go, co to za słowo. I chociaż wiemy, że pies nie potrafi mówić, wygląda to jakby szeptał coś do ucha swojego przyjaciela.

Podczas występu sędziowie przyglądają się uważnie wyczynom niezwykłego duetu. Po chwili Dave mówi na głos: słowo to stół! I rzeczywiście, David podnosi kartkę w stronę publiczności. Dave i Finn mieli rację!
Publiczność głośno oklaskuje tę sztuczkę – ale to nie koniec występu.

Zanim przechodzą dalej, Dave wyjaśnia jak głęboki jest jego związek z Finnem.
Mężczyzna opowiada, że ich związek jest tak głęboki, ponieważ on jest policjantem, a Finn jego partnerem. Przytacza historię z 2016 roku, kiedy został zaatakowany przez napastnika uzbrojonego w nóż. Jego życie w tym momencie było zagrożone. Finn bez wahania wskoczył między Dave’a i napastnika. Pies został pchnięty nożem. Życie Finna wisiało na włosku, ale pies zrobiłby wszystko by ocalić swojego partnera.

Dave podczas opowieści pokazuje wszystko na slajdach.
Na jednym ze slajdów Dave napisał, że zobaczenie swojego najlepszego przyjaciela w takim złym stanie złamało mu serce. Nie opuszczał Finna przez cały czas i robił wszystko co mógł, aby pies mógł wrócić do zdrowia.

Nie trzeba dodawać, że wszyscy na widowni się wzruszyli – w tym Simon. Ale wtedy pojawia się dobra wiadomość.
Dzięki pomocy utalentowanego zespołu weterynarzy Finn wyzdrowiał.

Pod koniec prezentacji Dave pyta, czy może zaprosić Simona na scenę.
Simon wchodzi na scenę, klęka i staje twarzą w twarz z Finnem. W tym momencie Dave wyjaśnia, że istnieje wiele słów, które mogłyby opisać Finna: odważny, niesamowity, towarzyski, nieustraszony i jeszcze wiele więcej.

Na koniec prosi Simona, aby wyciągnął rękę i podaje mu swój notes. Simon otwiera notatnik i wybiera stronę patrząc w oczy Finna. I chociaż Dave i Finn nie mogli przewidzieć, jakie słowo wybierze Simon, Dave prosi go, aby spojrzał na obrożę Finna.
I rzeczywiście, słowo się zgadza!

Chociaż publiczność była rozbawiona sztuczkami, jakie pokazali Dave i Finn, ich historia stała się prawdziwą inspiracją.
Więź między człowiekiem i psem jest mocna, ale mimo to, kiedy twój pies uratuje Ci życie, ta więź z pewnością staje się jeszcze silniejsza. Najwyraźniej wystarczająco silna, aby móc czytać sobie w myślach! Nawet jeśli jest to zwykłą sztuczką, z pewnością szybko nie zapomnimy tego występu.
Gratulacje dla Dave i Finna! Całe przedstawienie możesz zobaczyć na poniższym filmie: