Fot. Facebook/ Love What Matters
in

Kobieta chora na raka bierze ślub w szpitalu. 18 godzin później mąż patrzy na żonę i pęka mu serce

To był dzień pełen miłości, śmiechu i łez. Takie słowa mogłyby opisywać tysiące wesel, ale małżeństwo Dave’a i Heather Mosher było czymś zupełnie innym.

Para spotkała się na zajęciach tańca swingowego w 2015 roku i szybko się w sobie zakochała. 23 grudnia 2016 r. Dave oświadczył się Heather.

Ale szczęśliwe chwile szybko zostały przyćmione przez bardzo złe wieści. Tego samego dnia gdy się zaręczyli, lekarze powiedzieli Heather, że guz, który znalazła na piersi, był nowotworem. Pięć dni później usłyszała jeszcze gorszą diagnozę: jej rak był złośliwy i agresywny.

Para pierwotnie planowała wziąć ślub 30 grudnia 2017 r., ale ponieważ pojawiły się przerzuty, wiedzieli, że będą musieli przyspieszyć ślub.

22 grudnia, prawie dokładnie rok po oświadczynach Dave’a, Heather, została jego żoną, leżąc w szpitalnym łóżku w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

„Była zdecydowana poślubić swoją bratnią duszę”, powiedziała jedna z najlepszych przyjaciółek i druhna – Christina Karas.

Ciało Heather było tak osłabione, że nie było pewności, że uda jej się wziąć udział w ceremonii w szpitalnej kaplicy.

Każde słowo, oddech i ruch były trudne dla Heather i kilka minut zmagała się ze złożeniem przysięgi. Te przejmujące słowa w końcu stały się jej ostatnimi.

„To był cud” – powiedziała Christina. „Kiedy podniosła ramiona, stała u progu śmierci, ale była radosna i szczęśliwa. Po prostu chciała, żeby to było święto.”

„Wszyscy byliśmy we łzach”, dodała Christina. „Wszyscy wiedzieliśmy, że to cały czas, który mieliśmy z nią spędzić i chcieliśmy się cieszyć każdą sekundą”.

Dla Dave’a ten dzień okrył cień bólu, ale bardziej niż kiedykolwiek, jego serce przepełniała miłość.

„Była wspaniała i czuła się jak w domu” – powiedział.

„Widziałem, że jest słaba. Widziałem ją z wielkim bólem ale nie poddawała się, dopóki mnie nie poślubiła. To takie deprymujące, gdy ktoś Cię, aż tak kocha.”


 
Zaledwie 18 godzin po tym, jak powiedziała „tak”, Heather wzięła ostatni oddech i po cichu odeszła. Miała 31 lat.
 
30 grudnia, w dniu, w którym Dave i Heather początkowo planowali wziąć ślub, odbył się pogrzeb Heather w kościele kongregacyjnym Plantsville, gdzie planowali się pobrać. Dave wygłosił mowę i Christina również powiedziała kilka słów o swojej najdroższej przyjaciółce.
 
„To był naprawdę ciężki dzień” – powiedziała Christina. „Świat stracił niesamowitą osobę.”
 
Christina podzieliła się niektórymi zdjęciami, które zrobiła na ślubie pary, a od tego czasu stały się popularne, wzruszając serca ludzi na całym świecie.
 
„To był przełomowy czas, ale cieszę się, że ta historia przyniosła nadzieję tak wielu ludziom” – powiedziała Christina. „Heather w swoich ostatnich chwilach i wciąż odczuwała całą tę radość.”
 
„Skąd mam wiedzieć, że Bóg jest prawdziwy?”, Pisała Christina, gdy zamieszczała zdjęcia. „Ponieważ napełnił ją radością pomimo tego, że na zewnątrz jej ciało zawodziło. Postanowiła pozwolić, by Bóg ją niósł, zamiast marnować jej ostatnie godziny na złość na niego, za zesłanie tej choroby.”
 

 
Czy poruszyła Cię ta piękna i wzruszająca miłość Dave’a i Heather?
 
Zatem podziel się z innymi!