fot. tiktok/@morganvacala
in

Użyła kremu SPF, ale nie zwróciła uwagi na jeden szczegół. Tak teraz wygląda jej twarz.

Wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest używanie przeterminowanych kosmetyków. Historia pewnej dziewczyny jest przerażającym dowodem na to, że zawsze trzeba pamiętać o datach ważności.

Morgan Vacala przed wyjściem z domu postanowiła nałożyć krem SPF, który zakupiła rok wcześniej. To, co stało się z jej twarzą, jest wprost niewiarygodne.

Użyła przeterminowanego kosmetyku

Kobieta podzieliła się nagraniem na TikToku, na którym opowiedziała o swoim traumatycznym przeżyciu. Z pewnością już nigdy więcej nie sięgnie po kosmetyk, nie sprawdzając wcześniej daty jego przydatności.

Twarz Morgan uległa poparzeniu. Nie obyło się bez konsultacji u lekarza. Rany goiły się ponad dwa tygodnie, a przez ten czas dziewczyna zmagała się z potwornym bólem.

Filmik zatytułowany „Nie bądź głupi i sprawdzaj datę ważności swojego kremu przeciwsłonecznego” od razu przykuł uwagę internautów.

„Nigdy nie zapomnę wyrazu twarzy lekarza, jak pokazywałam mu ranę na swoim czole. Bezcenna” – mówiła Morgan w filmiku.

@morganvacala Don’t be stupid, check the expiration date on your sunscreen. #sunpoisoning #burn #fyp #burnsurvivor #imdumb #seconddegreeburn #burns ♬ Originalton – POV’s

Historia ta nauczyła ją, by przed zastosowaniem kosmetyku sprawdzić, czy rzeczywiście się on nadaje. Poza tym przed wyjściem z domu Morgan zakłada też czapkę z daszkiem.

Warto pamiętać o tym, że każde poparzenie słoneczne zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór skóry.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

źródło: www.se.pl