in ,

Tłumy seniorów w kolejce po darmowe maseczki – To nagranie jest przerażające!

Seniorzy są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem. Dlatego tak ważne jest, aby nie opuszczali swoich domów lub robili to tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Z pewnością każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, więc tym bardziej szokuje nas nagranie, które ostatnio pojawiło się w sieci.

Od czwartku obowiązuje nas zakrywanie nosa i ust. Na nagraniu możemy zobaczyć seniorów ustawionych w ciasnej kolejce po darmowe maseczki.

W Nowym Dworze Gdańskim (województwo pomorskie) doszło do sytuacji, która pozostanie w naszej pamięci na długo. Zorganizowano tam akcję „Żuławy szyją maski”, która miała pomóc wielu osobom w ten trudny czas. Pojawiły się jednak problemy organizacyjne. Do tego wszystkiego doszedł brak odpowiedzialności ze strony seniorów, którzy przyszli odebrać maseczki…

,,Przyszło wiele osób, które nie były w tak trudnej sytuacji. Na miejscu był strażnik miejski, który próbował wpłynąć na tłum, ale sam po prostu nie dał rady. To nauczka dla nas wszystkich i lekcja, że nie zawsze dobre serce i chęci wystarczą, by sprostać potrzebom mieszkańców” – tłumaczy burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski dla Fakt24.

Pomiędzy osobami chcącymi odebrać maseczki nie było zachowanej odpowiedniej odległości. Nie da się tego nie zauważyć na nagraniu. Osoby te zachowują się tak, jakby koronawirus nie istniał.

Widzimy tłumy ustawione w ciasnej kolejce. Ciśnie się teraz na usta pytanie: jaki sens ma posiadanie maseczki, skoro i tak nie dba się o swoje bezpieczeństwo?

Przekaż to nagranie dalej!

Źródło: youtube.com Telewizja Regionalna Żuławy TV