in ,

To rodzeństwo się w sobie zakochało. Chcieli zakończyć związek, ale sprawy przyjęły nieoczekiwany obrót.

Daniel i Ana są rodzeństwem z Hiszpanii. Noszą to samo nazwisko, choć nie wychowywali się razem.

Kiedy Ana miała 8 lat jej rodzice często się kłócili. W końcu ojciec porzucił rodzinę, ale podczas jednej z awantur Ana usłyszała jak matka wypomina ojcu, że ma syna ze związku z inną kobietą.

Ana żyła z tą świadomością przez wiele lat. Kiedy dorosła i miała 20 lat postanowiła odszukać brata.

W dobie mediów społecznościowych nie było to trudne zadanie. Ana szybko odnalazła Daniela na facebooku. Spotkali się i zauroczyli sobą, bynajmniej nie tak jak brat z siostrą.

Oboje twierdzą, że byli bezradni wobec uczuć jakie ich opanowały. Wiedzieli, że ich miłość może się nie spodobać i wywoła skandal. Walczyli z nią, ale uczucie było silniejsze.

W końcu przestali się ukrywać i zdecydowali na publiczny coming out. Wystąpili w programie telewizyjnym, w którym opowiedzieli swoją historię.
 
Zalała ich fala krytyki i potem tego żałowali. Jednak sytuacja już nie jest do odwrócenia, ponieważ Ana zaszła w ciążę.

W Hiszpanii, w przeciwieństwie do Polski kazirodztwo nie jest zakazane prawnie. Dobrowolne stosunki seksualne między dorosłymi krewnymi nie podlegają karze. Według prawa jednak nie mogą się pobrać, ani też uznać brata jako ojca dziecka.
 
Zaplanowali jedynie symboliczne wesele.
 

 
Potomstwo takich par jest zagrożone poważnymi wadami genetycznymi. Miejmy nadzieję, że Ana urodzi zdrowe dziecko, choć z pewnością czeka ich jeszcze wiele problemów.

Źródło i Fotografie: TheSun